Polecamy Pralinka

Pralinka

ponad 7 lat temu

W literaturze dziecięcej wciąż brakuje silnych (ale nie karykaturalnych) żeńskich bohaterek, z którymi najmłodsi mogliby się utożsamiać. Może właśnie dlatego czytelnicy i czytelniczki we Francji pokochały rezolutną Alinkę-Pralinkę – bohaterkę opowiadań autorstwa bestsellerowej pisarki Fanny Joly.

Pralinka uwielbia śpiewać i tańczyć, nosi różowe sukienki i czasem wybucha płaczem, jednak nie przeszkadza jej to być sprytną i przebojową na tyle, by ucierać nosa starszym braciom. Od niedawna również polskie dzieciaki mogą zaczytywać się w jej zwariowanych przygodach – książka „Pralinka” ukazała się w kwietniu tego roku i szturmem podbiła ich serca i półki księgarń. Dla wszystkich fanów i fanek humoru Fanny Joly mamy dobrą wiadomość – Pralinka powraca i udowadnia, że dziewczyny takie jak ona nigdy nie dają za wygraną!

Pralinka nie daje za wygraną
Fanny Joly
Tłumaczenie: Magdalena Talar