Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Poznaję UKŁAD SŁONECZNY

Poznaję UKŁAD SŁONECZNY

ponad 5 lat temu

Dziecko poznaje świat od pierwszych chwil życia – to od dorosłych zależy, jak rozwojowy dla niego będzie kontakt z otoczeniem. Zabawa z małym człowiekiem to dla rodziców nie lada wyzwanie dlatego warto podejść do niego mądrze i kreatywnie. Przedszkolaki traktują swoje zabawy bardzo poważnie. Szybko się uczą i opanowują nowe czynności. Nie wystarczy im już tylko plastikowy samochód czy lalka, chcą pokazać światu swoje kreatywne podejście do wykonywanych czynności. Z zabaw stawiają na te, w których mogą się wykazać: puzzle, książki do malowania, uwielbiają słuchać opowieści dorosłych i zadawać do nich pytania.

To właśnie puzzle są dla dzieci jednym z najbardziej efektywnych sposobów na rozwijanie umysłu. Kształtują umiejętności logicznego myślenia w dorosłym życiu, mają duży wpływ na czytanie ze zrozumieniem, rozwijają zdolności matematyczne i uczą cierpliwości. W pepito.pl postanowiono wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzieci i stworzono: Kosmiczne puzzle wraz z książką! Celem projektu jest wydanie niepowtarzalnych puzzli i książeczki dla dzieci o Układzie Słonecznym.  

Co w nich takiego niepowtarzalnego? 

Dziecko układając je poznaje kolejność planet od Słońca oraz ich charakterystyczne cechy. Kosmiczne puzzle obrazują tę kolejność w najbardziej namacalny sposób jak się da, czego nie robią inne puzzle dla dzieci o Układzie Słonecznym dostępne na rynku. Są to puzzle podłogowe w formacie XXL. Po ułożeniu puzzle mają ponad metr długości!  Po ułożeniu mogą stanowić wspaniałą ozdobę dziecięcego pokoju, a praca nad nimi wzmaga koncentracje, zdolności manualne, bawi i uczy! Puzzle kierowane są głównie do starszych przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych. Ponadto, są  ciekawym materiałem dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego do pracy z grupą dzieci.

Uzupełnieniem kosmicznych puzzli jest książeczka “Poznaję Układ Słoneczny”, która zawiera wierszyki o Słońcu, poszczególnych planetach oraz pasach planetoid. Zarówno ilustracje jak i wierszyki zostały zweryfikowane pod względem merytorycznym. Dla nauczycieli i wychowawców przedszkolnych przygotowano też scenariusz zajęć z użyciem nieziemskich puzzli i książki. Celem ogólnym zajęć jest budowanie zainteresowania dzieci Układem Słonecznym, wzbogacenie ich słownictwa, ćwiczenie spostrzegawczości i sprawności manualnej, kształtowanie myślenia przyczynowo - skutkowego czy układanie obrazka z części. Wykorzystując przy tym metody pracy słownej: rozmowa, objaśnienie zabaw, opowiadanie, podającej: historyjka obrazkowa i czynnej: zabawy ruchowe,  układanie puzzli. Zabawy będą odbywać się całą grupą – angażując w nie wszystkie dzieci. 

 


 

 

By projekt mógł zostać w pełni zrealizowany, organizatorzy uruchomili akcję crowdfundingową, w której można ich wesprzeć cegiełką.

Dowiedz się więcej

 

Pod patronatem 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się