Oswajanki


Co się przydarzyło kotu Katastrofie, jaki problem miał lew Ryczysław Potężny, jaką przygodę przeżyły w zamku dzieci i czego się dzięki niej nauczyły? „Oswajanki” to zbiór humorystycznych historii o trudnościach, z którymi mogą zetknąć się dzieci, także te niepełnosprawne.

Bawiąc, uczą tolerancji i poczucia własnej wartości, wskazują, że każdy człowiek jest wyjątkowy i ma swoje mocne strony. Książka jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i specjalistów pracujących z dziećmi (pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów). Piosenki z dołączonej do książki płyty mogą być wykorzystane
w zajęciach edukacyjno-terapeutycznych.

Przeczytaj fragment


O Autorach:
Sabina Furmańska – nauczycielka polonistka, poetka. Opublikowała dwa tomiki wierszy: „Malowane Marzeniem” (1999) i „Mały Realizm” (2005). Jej wiersze można odnaleźć w gazetach literackich oraz w antologiach poetyckich. Laureatka kilkunastu nagród i wyróżnień. W latach 2000-2002 była związana z Kołem Młodych przy warszawskim oddziale Związku Literatów Polskich. Na co dzień mama trójki dzieci, które stały się inspiracją do spróbowania sił w twórczości dziecięcej.

Agnieszka Kwitlińska
– z wykształcenia nauczycielką, jednak ostatnio wykonuje jednocześnie zawody: taksówkarza, terapeuty zajęciowego, pomocnika rehabilitanta i logopedy. Mama wspaniałej trójki dzieci, z których najmłodsze wymaga właśnie takiej wielozawodowości. Namówiona i wspierana przez koleżankę, napisała kilka opowiadań-bajek, które mówią o świecie dzieci niepełnosprawnych.

Joanna Szczuka – z wykształcenia plastyk, historyk sztuki, pedagog opiekuńczo-wychowawczy. Obecnie wychowawca w świetlicy środowiskowo-integracyjnej. Praca z dziećmi i dla dzieci, także ta ilustracyjna, to jej prawdziwa pasja.

Jacek Furmański
– psycholog, poeta i kompozytor w nurcie poezji śpiewanej. W 2003 r. ukazał się jego tomik poetycki „Co wiatr przyniesie”. Publikował swoje wiersze w gazetach literackich oraz w antologiach poetyckich. W pracy z dziećmi stosuje terapię przez sztukę (piosenki autorskie) oraz stawia na twórczy potencjał dziecka. W 2008 r. opublikował autorski zeszyt ćwiczeń pt. „Wzory Dyktand Graficznych”. W trakcie występów, przy akompaniamencie gitary, wykonuje głównie własne kompozycje oraz utwory
z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Bułata Okudżawy.


Oswajanki
BAJKI TERAPEUTYCZNO-RELAKSACYJNE (4-10 lat)
Sabina Furmańska, Agnieszka Kwitlińska
Ilustracje: Sabina Furmańska, Joanna Szczuka
Warszawska Firma Wydawnicza
Liczba stron: 56
Oprawa: miękka
Płyta CD z piosenkami (wyk. Jacek Furmański)
Cena: 25 zł
Kup

Pod patronatem


Komentarze

Zobacz również


Nadwaga dzieci to duży problem. Potrzebna jest profilaktyka

Nadwaga dzieci to duży problem. Potrzebna jest profilaktyka

Promocja picia wody to główna idea kampanii „Zawodniacy”.

„W DRODZE DO EMPATII” 

„W DRODZE DO EMPATII” 

6-miesięczny kurs dla nauczycieli i opiekunek

Zabawa z naklejkami

Zabawa z naklejkami

Książka, która w przyjemny sposób pomoże dzieciom dopiero rozpoczynającym przygodę z nauką, rozwinąć kluczowe dla nich umiejętności.

Spełnij dziecięce marzenia 2017

Spełnij dziecięce marzenia 2017

Startuje 4. edycja konkursu!