Polecamy Oswajanki

Oswajanki

ponad 10 lat temu

Co się przydarzyło kotu Katastrofie, jaki problem miał lew Ryczysław Potężny, jaką przygodę przeżyły w zamku dzieci i czego się dzięki niej nauczyły? „Oswajanki” to zbiór humorystycznych historii o trudnościach, z którymi mogą zetknąć się dzieci, także te niepełnosprawne.

Bawiąc, uczą tolerancji i poczucia własnej wartości, wskazują, że każdy człowiek jest wyjątkowy i ma swoje mocne strony. Książka jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i specjalistów pracujących z dziećmi (pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów). Piosenki z dołączonej do książki płyty mogą być wykorzystane
w zajęciach edukacyjno-terapeutycznych.

Przeczytaj fragment

O Autorach:
Sabina Furmańska – nauczycielka polonistka, poetka. Opublikowała dwa tomiki wierszy: „Malowane Marzeniem” (1999) i „Mały Realizm” (2005). Jej wiersze można odnaleźć w gazetach literackich oraz w antologiach poetyckich. Laureatka kilkunastu nagród i wyróżnień. W latach 2000-2002 była związana z Kołem Młodych przy warszawskim oddziale Związku Literatów Polskich. Na co dzień mama trójki dzieci, które stały się inspiracją do spróbowania sił w twórczości dziecięcej.

Agnieszka Kwitlińska
– z wykształcenia nauczycielką, jednak ostatnio wykonuje jednocześnie zawody: taksówkarza, terapeuty zajęciowego, pomocnika rehabilitanta i logopedy. Mama wspaniałej trójki dzieci, z których najmłodsze wymaga właśnie takiej wielozawodowości. Namówiona i wspierana przez koleżankę, napisała kilka opowiadań-bajek, które mówią o świecie dzieci niepełnosprawnych.

Joanna Szczuka – z wykształcenia plastyk, historyk sztuki, pedagog opiekuńczo-wychowawczy. Obecnie wychowawca w świetlicy środowiskowo-integracyjnej. Praca z dziećmi i dla dzieci, także ta ilustracyjna, to jej prawdziwa pasja.

Jacek Furmański
– psycholog, poeta i kompozytor w nurcie poezji śpiewanej. W 2003 r. ukazał się jego tomik poetycki „Co wiatr przyniesie”. Publikował swoje wiersze w gazetach literackich oraz w antologiach poetyckich. W pracy z dziećmi stosuje terapię przez sztukę (piosenki autorskie) oraz stawia na twórczy potencjał dziecka. W 2008 r. opublikował autorski zeszyt ćwiczeń pt. „Wzory Dyktand Graficznych”. W trakcie występów, przy akompaniamencie gitary, wykonuje głównie własne kompozycje oraz utwory
z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Bułata Okudżawy.

Oswajanki
BAJKI TERAPEUTYCZNO-RELAKSACYJNE (4-10 lat)
Sabina Furmańska, Agnieszka Kwitlińska
Ilustracje: Sabina Furmańska, Joanna Szczuka