Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów

ponad 4 lat temu Pod patronatem

Dziadek do orzechów to kolejna książka w cyklu Bajki Baletowe. Pełna ciepła bajka opowiada o wydarzeniach pewnej wigilijnej nocy.

Historia ta przydarzyła się lub przyśniła małej Klarze i tytułowemu Dziadkowi do orzechów, bohaterom słynnego baletu Piotra Czajkowskiego. Jest zabawnie, chwilami groźnie, ale dobre serce Klary i odwaga Dziadka do orzechów zwyciężają złe czary mysiego króla i zostają nagrodzone. Wszyscy szczęśliwie mogą bawić się w Krainie Słodyczy! W środku książki czeka na czytelników: bajka napisana na podstawie libretta baletu, lekki esej-gawęda opowiadający historię powstania utworu i przedstawiający jego XIX-wieczny kontekst, wprowadzający w tajniki sztuki baletowej, noty o twórcach: Piotrze Czajkowskim i Lwie Iwanowie, słowniczek pojęć baletowych, tablice, których tematem jest strój do tańca klasycznego.

Autor: Katarzyna K. Gardzina-Kubała i Tadeusz Rybicki
Liczba stron: 70
Oprawa: twarda

Wydawnictwo Studio Blok
 

Kup książkę
 

Pod patronatem

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się