Polecamy Relacja z przeglądów „O zielonego smoka” oraz „O krakowską czapkę”

Relacja z przeglądów „O zielonego smoka” oraz „O krakowską czapkę”

ponad 4 lat temu Polecamy

W październiku 2019 roku odbyły się: IX Małopolski Przegląd Dziecięcych Zabaw Ludowych „O zielonego smoka” oraz XX jubileuszowy Małopolski Przegląd tańca ludowego KRAKOWIACZEK 2019 – o krakowską czapkę, organizowane przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida.

ZIELONY SMOK

Zwycięzcy IX Małopolskiego Przeglądu Dziecięcych Zabaw Ludowych „O zielonego smoka”:

• I miejsce zajęła grupa Wiewiórki z Przedszkola Samorządowego w Mogilanach „ISKIERKA” z Oddziałem w Libertowie
  • II miejsce zdobyły dzieci – grupa Słoneczka z Samorządowego Przedszkola nr 107 w Krakowie „Słoneczne nutki”
  • III miejsca przyznano dwóm grupom:
    - dzieciom z Samorządowego Przedszkola nr 64 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 z Krakowa
    - i grupie „Krakowiacy z Mietniowa” z Przedszkola Samorządowego w Mietniowie.
  • Nagrodę publiczności otrzymały dzieci z Przedszkola Sióstr Duszy Chrystusowej z Krakowa.

Słowo od organizatora:

IX Małopolski Przegląd Dziecięcych Zabaw Ludowych „O zielonego smoka” był ostatnim organizowanym przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida. Prosimy jednak nauczycielki przedszkolne, by samodzielnie, nadal, przekazywały dzieciom wiedzę o kulturze ludowej i dziecięcych ludowych zabawach. My, z szacunku dla tradycji i umiłowania polskiej kultury ludowej, zasialiśmy ziarno, a teraz czekamy na kolejne plony w postaci kontynuowania tego dzieła w przedszkolach. Nasze plony to ponad 2500 dzieci, które wzięły udział w przeglądach i poznały dziecięce zabawy ludowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez lata brali udział w Małopolskich Przeglądach Dziecięcych Zabaw Ludowych „O zielonego smoka”. Dziękujemy tym, którzy przez wiele lat wspierali nas:
wspaniałym jurorkom – Bogusławie Oleszko i Katarzynie Witek,
CE Bliżej Przedszkola – patronowi medialnemu i fundatorowi książek dla każdej grupy
oraz firmie DEEF zabawki pluszowe z Gryfina.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji i realizacji przeglądów.

Fot. Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

KRAKOWIACZEK

Zwycięzcy XX jubileuszowego Małopolskiego Przeglądu tańca ludowego KRAKOWIACZEK 2019 – o krakowską czapkę:

• I miejsce i krakowską czapkę wytańczyły „Kubusie” z Samorządowego Przedszkola nr 107 „Słoneczne nutki” w Krakowie
  • II miejsce zajęła grupa Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Mogilanach „ISKIERKA” z Oddziałem w Libertowie. Zdobyli także nagrodę publiczności.
  • III miejsce zdobyły dzieci Samorządowego Przedszkola w Koźmicach Wielkich

Słowo od organizatora:

XX jubileuszowy Małopolski Przegląd tańca ludowego KRAKOWIACZEK 2019 – o krakowską czapkę był ostatnim organizowanym przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida. Przez 20 lat trwania przeglądu, gościliśmy grupy dzieci z Wadowic, Myślenic, Nowego Sącza, Wieliczki, Podłęża, Mogilan, Libertowa, Grojca, Chrzanowa, Głębowic, Luboczy, Alwerni, Niegardowa, Mietniowa, Koźmic Wielkich, Sierczy i Krakowa.
Kończąc, prosimy nauczycielki przedszkolne, by nadal, samodzielnie, przekazywały dzieciom wiedzę o kulturze ludowej i podtrzymywały tradycję tańca krakowskiego. My, z szacunku dla tradycji i umiłowania polskiej kultury ludowej, zasialiśmy ziarno i jesteśmy pewni kolejnych plonów w postaci kontynuowania tego dzieła w przedszkolach. Nasze plony to ponad 7500 dzieci, które nauczyły się tańczyć krakowiaka, będącego polskim tańcem ludowym i najpiękniejszym z pięciu tańcem narodowym. Dziękujemy wszystkim, którzy przez lata brali udział w Małopolskich Przeglądach tańca ludowego KRAKOWIACZEK – o krakowską czapkę. Dziękujemy także tym, którzy przez wiele lat wspierali nas:
wspaniałym jurorkom – Bogusławie Oleszko i Katarzynie Witek,
oraz firmie DEEF zabawki pluszowe z Gryfina.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji i realizacji przeglądów.

Fot. Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Pod patronatem