Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

„W DRODZE DO EMPATII” 

W czasie 6-miesięcznego kursu uczestnicy mogą zdobyć wiedzę dotycząca założeń Porozumienia bez Przemocy (NVC-ang. Nonviolent Communication), nabyć umiejętności budowania bliskiej relacji z dzieckiem z zachowaniem jego autonomii i dbaniem o siebie, umiejętność współpracy z rodzicem bazującej na uwspólnionych wartościach, postawę urzeczywistniającą w praktyce filozofię Porozumienia bez Przemocy.

CELEM KURSU jest rozpowszechnianie umiejętności komunikacji empatycznej wśród osób sprawujących opiekę nad dziećmi dzięki uczestnictwu w długofalowym procesie obejmującym różne aspekty budowania relacji z dzieckiem.

PROWADZĄCE: ▫ Marta Kułaga ▫ Agnieszka Stein ▫ Monika Szczepanik ▫ Agata Olszak-Szymula ▫ Ewelina Owsianka
  
ZAKRES TEMATYCZNY:

- podstawy i założenia Porozumienia bez Przemocy - neurobiologiczne podstawy rozwoju mózgu - komunikaty blokujące kontakt i jak ich unikać - słuchanie z empatią - autoempatia i wyrażanie siebie - praca nad złością,frustracją i trudnymi emocjami u nauczyciela - zamiast kar i nagród - o informacji zwrotnej - towarzyszenie dziecku w przeżywaniu trudnych emocji - jak rozwija się empatia u dzieci - jak na bazie empatii budują się kompetencje społeczne - jak reagować na dziecięce "nie" i jak odmawiać dziecku - zabawy rozwijające świadomość emocji   i inteligencję emocjonalną - czym są empatyczne bajki i jak z nimi pracować - podstawy mediacji między dziećmi - jak rozmawiać z rodzicami
 
ZAPISY:

Zapisać się można poprzez formularz na stronie lub pisząc na maila na adres: kursopiekuneknvc@gmail.com                                                                                       

Dowiedz się więcej

Organizatorzy zapraszają właśnie Ciebie do współtworzenia empatycznego świata dla wszystkich!
 

Pod patronatem

 

Komentarze

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz