Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy „W DRODZE DO EMPATII” 

„W DRODZE DO EMPATII” 

ponad 7 lat temu

W czasie 6-miesięcznego kursu uczestnicy mogą zdobyć wiedzę dotycząca założeń Porozumienia bez Przemocy (NVC-ang. Nonviolent Communication), nabyć umiejętności budowania bliskiej relacji z dzieckiem z zachowaniem jego autonomii i dbaniem o siebie, umiejętność współpracy z rodzicem bazującej na uwspólnionych wartościach, postawę urzeczywistniającą w praktyce filozofię Porozumienia bez Przemocy.

CELEM KURSU jest rozpowszechnianie umiejętności komunikacji empatycznej wśród osób sprawujących opiekę nad dziećmi dzięki uczestnictwu w długofalowym procesie obejmującym różne aspekty budowania relacji z dzieckiem.

PROWADZĄCE: ▫ Marta Kułaga ▫ Agnieszka Stein ▫ Monika Szczepanik ▫ Agata Olszak-Szymula ▫ Ewelina Owsianka
  
ZAKRES TEMATYCZNY:

- podstawy i założenia Porozumienia bez Przemocy - neurobiologiczne podstawy rozwoju mózgu - komunikaty blokujące kontakt i jak ich unikać - słuchanie z empatią - autoempatia i wyrażanie siebie - praca nad złością,frustracją i trudnymi emocjami u nauczyciela - zamiast kar i nagród - o informacji zwrotnej - towarzyszenie dziecku w przeżywaniu trudnych emocji - jak rozwija się empatia u dzieci - jak na bazie empatii budują się kompetencje społeczne - jak reagować na dziecięce "nie" i jak odmawiać dziecku - zabawy rozwijające świadomość emocji   i inteligencję emocjonalną - czym są empatyczne bajki i jak z nimi pracować - podstawy mediacji między dziećmi - jak rozmawiać z rodzicami
 
ZAPISY:

Zapisać się można poprzez formularz na stronie lub pisząc na maila na adres: kursopiekuneknvc@gmail.com                                                                                       

Dowiedz się więcej

Organizatorzy zapraszają właśnie Ciebie do współtworzenia empatycznego świata dla wszystkich!
 

Pod patronatem

 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka