Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Makowa Łąka

Makowa Łąka

rok temu Polecamy

Ruszyła kolejna edycja Makowej Łąki. Podobnie jak w ubiegłym roku, Pszczółka Maja, jako ambasadorka owadów, zachęca wszystkich do poznawania jej dzikich przyjaciół. Dzięki niej dzieci i ich opiekunowie dowiedzą się, jak chronić dziko występujące owady, i w jaki sposób stworzyć im przyjazne środowisko. Każdy może pomóc. Pszczółka Maja pokazuje jakie to proste. Każdy z nas może wesprzeć Maję w tej ważnej inicjatywie. Na stronie internetowej: www.pszczolkamajaochronaowadow.pl, znajdują się przydatne informacje i wskazówki, jak zrobić coś dobrego dla dziko żyjących przyjaciół Pszczółki Mai.

Na platformie znajdziemy między innymi serię filmików pokazujących jak samodzielnie lub wspólnie z dziećmi, wykonać hotele dla owadów czy gniazda lęgowe dla pszczół. Na stronie przeczytamy też jakie rośliny pszczoły lubią najbardziej i które z nich możemy zasadzić w naszym ogródku lub na balkonie.

Skąd pomysł na Makową Łąkę?

Idea Makowej Łąki powstała z potrzeby informowania o tym, jak ważna jest ochrona owadów i dbanie o różnorodność biologiczną. Pszczółka Maja została ambasadorką Makowej Łąki, ponieważ jako przedstawicielka owadów, chce troszczyć się o swoich dziko żyjących przyjaciół. Maja pokazuje rodzicom i dzieciom, że pomaganie może być proste. Nawet poprzez kupowanie miodu – szczególnie z małych pasiek – możemy wspierać dzikich przyjaciół Mai. Możemy posadzić w ogrodzie rośliny kwitnące od wiosny do jesieni, żeby pszczoły przez długi czas odwiedzały nasz ogródek. Warto też przeznaczyć, chociaż niewielką część działki na miejsce, w którym swobodnie będą rosły rośliny i wysoka trawa. Dzikie owady znajdą w takim miejscu pożywienie i schronienie.

Pszczółka Maja i Owadzie Lato


Częścią projektu Makowa Łąka jest Owadzie Lato, które już od kilku lat organizowane jest w Niemczech. Polega na obserwowaniu i liczeniu owadów. Pszczółka Maja postanowiła zorganizować Owadzie lato także w Polsce. I to już po raz drugi. Wspólnie z owadzimi specjalistami z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, zachęca do poznawania jej dziko żyjących przyjaciół. W zeszłym roku w Owadzim Lecie wzięło udział ponad 600 osób, głównie przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas podstawówki. Mali badacze napotkali aż 1755 owadów. Do najczęściej spotykanych należały osy, mrówki, chrząszcze i motyle. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się w czerwcu.

Szczegółowe informacje

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!