Polecamy Rowerowe lato w Zielonej Górze!

Rowerowe lato w Zielonej Górze!

ponad 9 lat temu

Gdyby nie data w kalendarzu, bylibyśmy przekonani, że w Zielonej Górze właśnie trwa w najlepsze gorące lato. W sobotnie przedpołudnie, 6 czerwca 2015 roku, blisko 250 dzieci przyjechało ścigać się na rowerkach do Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze podczas MetLife Tour Kocham Rowerek.

Najmłodszym na trasie towarzyszyli rodzice lub starsze rodzeństwo. Maluchy dopingowane przez najbliższych
z uśmiechem mijały linię mety. Starsi zawodnicy samodzielnie pokonywali wyznaczony odcinek toru, rywalizując o miejsce na podium.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i torbę niespodzianek od rowerkowych przyjaciół, m.in. wodę Jupik, którą mali sportowcy chętnie gasili pragnienie.

W trakcie wyścigów kolejka chętnych ustawiała się do Miasteczka Ruchu Drogowego. Pod czujnym okiem Strażników Miejskich
z Zielonej Góry dzieci ćwiczyły znajomość poruszania się na drodze.

W namiocie Sponsora Tytularnego MetLife można było wygrać tablet. Dzieci chętnie ćwiczyły pamięć przy multimedialnej grze memo, rysowały maskotkę Snoopy, a także uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na stoisku Colgate maluchy chętnie wystawiały buzie do malowania, a potem fotografowały się z Rybką MiniMini+. W namiocie NC+ bez przerwy kręciło się koło fotruny i można było wygrać kolorowe gadżety.

Rodzice mogli wykazać się sprawnością fizyczną w rodzinnych konkursach. Biegali, skakali, robili przysiady. Dzięki ich zaangażowaniu dzieci mogły cieszyć się z wspaniałych nagród: m.in. upominkami od Endo, książeczkami z naklejkami od wydawnictwa Ameet i tematycznie powiązanymi z imprezą książeczkami od wydawnictwa Zakamarki.

Organizatorzy dziękują za wspólnie spędzony czas – do zobaczenia za rok!

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Zielonej Góry Janusz Kubicki
Sponsor Tytularny: MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A.
Partnerzy Główni: Palmolive, Colgate, Województwo Lubelskie
Akcję Zasila: Grupa Energa
Partner Wspierający: Soniqa, Helen Doron
Fundatorzy Nagród: MetLife, Endo, Wader, Ameet, Dr Gerard, Jupik