Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Migowe bajeczki zaczarowanej skrzyneczki

Migowe bajeczki zaczarowanej skrzyneczki

ponad 6 lat temu

Nowe wyzwanie, nowy i niezwykły projekt edukacyjny „Migowe bajeczki zaczarowanej skrzyneczki" przygotowany dla wszystkich grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych (klasy I – III) z całej Polski. Ten projekt to coś więcej jak pisanie bajek dla dzieci, to edukacja najmłodszych uczestników  projektu – tworzenie świata bez barier, a także uwrażliwianie na potrzeby osób niesłyszących. Autorką i organizatorką migowych bajek jest Marta Dubikowska, nauczycielka z Przedszkola Publicznego nr 29 „Mali Odkrywcy" w Szczecinie.

Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2017/2018.

Od Autorki:

Pisanie bajek dla dzieci niesłyszących i tłumaczenie na język migowy to wielkie wyzwanie, ale wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Spróbuj! Wystarczą proste opowiadania czy historyjki, które zaciekawią, czegoś nauczą. Pisząc bajki samodzielnie mamy wpływ na przygody bohaterów, ilustracje, tematykę. To niezwykła przygoda dla wszystkich. Dedykując książeczki dzieciom niesłyszącym, możemy sprawić im ogromną radość. Pomysł, aby pisać i tłumaczyć bajki na język migowy jest bardzo ważny, dzięki takim działaniom dzieci niesłyszące będą mogły dorównać kroku dzieciom słyszącym. Zapraszam do projektu wszystkich tych, którzy chcą wyrównać bariery pomiędzy światem dzieci niesłyszących, a światem dzieci słyszących.

Razem z dziećmi czekamy na Wasze przepiękne bajeczki!

Szczegółowe informacje o projekcie

 

Pod patronatem

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się