Polecamy Bądź bezpieczny z Budim!

Bądź bezpieczny z Budim!

ponad 4 lat temu Polecamy

Hello ICE nie odpoczywa podczas wakacji. Akcja „Bądź bezpieczny z Budim” wystartowała!

Dobiegł końca rok szkolny i rozpoczęły się upragnione wakacje. Ze względu na pandemię większość z nas, jeszcze bardziej niż zwykle, czekała na zbliżające się lato. Hello ICE rusza ze specjalną, akcją promującą bezpieczne wakacje z Budim.

Wszyscy wiemy, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych. Chcemy, żeby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami. Jak postępować, żeby to osiągnąć? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek, pamiętać o kluczowych zasadach ruchu drogowego oraz poruszać temat bezpieczeństwa podczas codziennych rozmów ze swoimi dziećmi.

Bezpieczni nie tylko w drodze do szkoły

Wiedza i świadomość zagrożeń to narzędzia, z których odpowiedzialni rodzice korzystają bardzo sprawnie i przekazują je swoim pociechom już od najmłodszych lat.

- Podczas ubiegłorocznych wakacji aż 6,5 tysiąca osób zostało poszkodowanych w wypadkach drogowych - bilans był zatrważający. Przedstawiciele policji stale podkreślają, że podstawą jest systematyczna edukacja dzieci oraz dorosłych w zakresie bezpieczeństwa i to już nie tylko w ruchu drogowym, ale również w siecimówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.Takiej inicjatywy podjął się program Hello ICE, który już niebawem będzie obchodził 1. rocznicę swojego istnienia w tej formule.

I edycja programu pokazała, jak duża jest potrzeba edukacji w tym temacie oraz jak chętnie najmłodsze pokolenie uczestniczy w aktywnościach dotyczących bycia bezpiecznym.

II edycja programu Hello ICE Budimex dzieciom wystartowała w czasie pandemii, więc swoje działania edukacyjne realizowała w sieci. Organizowane z ekspertami konkursy i wyzwania dotyczące zasad bezpieczeństwa wśród najmłodszych oraz promujące przy tym aktywny tryb życia, cieszyły się dużym zainteresowaniem i angażowały rodziców do spędzania czasu z dziećmi. Do II edycji programu zgłosiło się już blisko 60 szkół i przedszkoli z całej Polski, a liczba oznaczonych niebezpiecznych punktów na interaktywnej mapie rośnie każdego dnia – aktualnie jest to już ponad 360 wskazanych miejsc. Interaktywna mapa niebezpiecznych miejsc jest filarem programu Hello ICE, jej zadaniem jest zlokalizowanie „czarnych punktów” w okolicy placówek szkolnych. Kolejnym krokiem będzie, wspólnie z władzami lokalnymi, wypracowanie rozwiązań, które pozwolą je wyeliminować. Niebezpieczne punkty oraz zgłoszenia placówek do programu przyjmowane są na stronie www.helloice.pl.

Trwałym śladem, jaki Hello ICE zostawi w ramach swoich tegorocznych działań, będą pasy 3d – przejścia dla pieszych namalowane innowacyjną trójwymiarową metodą, po której ujrzeniu, kierowca zbliżający się do przejścia bezwarunkowo zmniejsza prędkość.

Program Hello ICE otrzymał patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministra Edukacji Narodowej.