Polecamy Ukraińskojęzyczna wersja strony Tup Tup Tup

Ukraińskojęzyczna wersja strony Tup Tup Tup

rok temu Polecamy

Fundacja CultureLab w 2016 roku stworzyła portal edukacyjny -> www.tuptuptup.org.pl przeznaczony dla rodziców i nauczycieli, którzy chcieliby rozwijać u dzieci postawy proekologiczne, opowiadać i uczyć o kwestiach wielokulturowości i równouprawnienia. Przez lata portal stał się inspiracją do zajęć, ćwiczeń i warsztatów dotyczących m.in. oszczędzania wody, segregacji śmieci, walorów zieleni w przestrzeni miejskiej, szacunku dla drugiego człowieka, akceptacji inności czy uwzględniania równych praw zarówno chłopców, jak i dziewczynek.

Wybuch wojny w Ukrainie, sprawił, że fundacja CultureLab poszerzyła zakres swojej działalności – zaczęła angażować się akcje humanitarne, stworzyła także portal Mapuj Pomoc, który usprawnia i uskutecznia różnorodne formy wsparcia dla uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy. W związku z tym powstała także ukraińskojęzyczna wersja strony Tup Tup Tup (www.tuptuptup.org.pl/ua). Dzięki temu edukacyjne zasoby fundacji są teraz dostępne również dla dzieci z Ukrainy, które nie posługują się językiem polskim czy angielskim. Do września 2022 r. strona będzie na bieżąco aktualizowana – pojawią się nowe materiały: bajki, zadania, propozycje aktywności etc. Z gotowych materiałów będą mogli skorzystać nauczyciele i nauczycielki, którzy pracują w Polsce lub w Ukrainie. Do końca wakacji Fundacja planuje zamieścić, co najmniej, 100 pomysłów na różnorodne gry i zabawy z dziećmi! Wszystkie materiały są dostępne bezpłatnie.

Zainspirujcie siebie i dzieci pomysłami TupTupTup! Razem zmieniajmy świat na lepszy!