Polecamy „Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi”

„Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi”

ponad 4 lat temu

Projekt pt. „Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi” edycja III realizowany jest w ramach międzynarodowego projektu pt. "Mały Miś w świecie wielkiej literatury” autorstwa Anety Konefał. Głównym jego celem jest zachęcenie dzieci do czytania oraz przyczynianie się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawanie nowych ludzi. Dzięki udziale w projekcie rozwija się także współpraca pomiędzy przedszkolami mieszczącymi się na terenie miasta Bydgoszczy.

Organizatorkami akcji na terenie Bydgoszczy są nauczycielki Amanda Fuss i Katarzyna Lorkowska z Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia, Centrum Zabaw i Edukacji Złoty Smoczek oraz Fundacja dla Życia i Zdrowia. W trzeciej już edycji projektu wzięło udział 25 bydgoskich przedszkoli, których zadaniem było przygotowanie misia oraz jego dzienniczka podróży. Miś wędrownik zwiedzał bydgoskie przedszkola, a przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały jego wizyty. Ich głównym zadaniem było czytanie misiom bajek, a także pokazanie przedszkola i aktywności podejmowanych w ciągu dnia.

Cała akcja powoli dobiega końca, a jej zwieńczeniem będzie gala, która odbędzie się 25.11.2019 r., w godzinach od 10:00 do 12:00 w Bydgoskiej Szkole Wyższej, znajdującej się przy ul. Unii Lubelskiej 4c w Bydgoszczy. Owa data jest nieprzypadkowa, gdyż jest to Dzień Pluszowego Misia, obchodzony hucznie przez wszystkie przedszkolaki w kraju. Podczas gali wręczone zostaną nagrody, dyplomy oraz podziękowania za udział w projekcie, a także rozstrzygnięty zostanie międzyprzedszkolny konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Misiowa wizytówka Bydgoszczy” oraz konkurs fotograficzny dla nauczycieli pt. „Co miś Bruno w Bydgoszczy zwiedzić powinien?” Na dzieci, które będą uczestniczyły w gali czeka moc atrakcji m.in.. animacje, gry i zabawy, tańce, a także pantomima w wykonaniu nauczycieli z Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Miś Bajkuś oraz Złoty Smoczek.

Pod patronatem