Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Pluszaki dla najmłodszych

Pluszaki dla najmłodszych

ponad 7 lat temu

IKEA Kraków już po raz piąty organizuje zbiórkę pluszaków dla dzieci przewożonych karetkami. Maskotki pomogą ratownikom nawiązać kontakt z maluchami i wykonać odpowiednie czynności medyczne. Akcja potrwa do 23 grudnia br.

Pluszowe maskotki już na dobre „zadomowiły się” w krakowskich karetkach. W ciągu ostatnich 4 lat Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało bowiem ponad 14 000 pluszaków zebranych w IKEA Kraków. Piąta, jubileuszowa edycja akcji jest podwójnie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy maskotki zbierane są również dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

 - Te na pierwszy rzut oka niepozorne przytulanki stanowią dla nas ogromne wsparcie. Dzięki nim łatwiej jest nawiązać kontakt z zestresowanym maluchem i wykonać różne czynności medyczne, które muszą być przeprowadzone szybko i sprawnie. Cieszymy się, że tym razem część pluszaków trafi również do pogotowia w Rzeszowie. Chcemy wspierać takie inicjatywy, bo uważamy, że pluszaki są potrzebne we wszystkich polskich karetkach  - powiedziała Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Zbiórka pluszaków ruszyła 5 listopada i potrwa do 23 grudnia 2017 roku. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. IKEA Kraków już zapowiedziała, że do zebranych maskotek dołoży kolejne 1 000 sztuk.

 

Zabawa to poważna sprawa

Zbiórka pluszaków jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie. Fundacja przekazała już 45 milionów euro na projekty realizowane przez sześć organizacji partnerskich: UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children. W tym roku dodatkowo całkowity dochód ze sprzedaży maskotek z kolekcji SAGOSKATT zostanie przekazany na lokalne cele społeczne, wspierając tym samym rozwój dzieci w Polsce. Limitowana kolekcja SAGOSKATT składa się z 10 pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata w ramach konkursu rysunkowego IKEA. Po raz pierwszy w historii, w kolekcji pojawiła się polska maskotka – sympatyczny pająk autorstwa 9-letniego Huberta z Białegostoku.

 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!