Polecamy Komplet zawodników w Poznaniu!

Komplet zawodników w Poznaniu!

ponad 9 lat temu

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała 24 maja 2015 roku poznańskim zawodnikom podczas MetLife Tour Kocham Rowerek. Do Parku Jana Pawła II przyszło ścigać się ponad 350 dzieci.

Wyścigi rozpoczęły się rundą honorową – na torze swoje umiejętności jazdy na rowerkach sprawdzały bowiem dwulatki. Następnie startowały dziewczynki i chłopcy
w wieku od trzech do dziesięciu lat. Maluchy miały do pokonania dystans 50 metrów, starsi zawodnicy ścigali się na 100 metrach.

Sportowych emocji nie zabrakło – do przejechania dystansu zagrzewał Snoopy, maskotka MetLife i ulubieniec małych zawodników. Wszyscy wygrywali, bo każdy uczestnik stanął na podium, każdy też otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody przygotowane przez rowerkowych przyjaciół.

Zawody były jednak tylko częścią rodzinnego pikniku. W przerwach między startami poszczególnych grup zawodniczek
i zawodników, dzieci i rodzice mogli posilić się zdrowymi jabłkami ufundowanymi przez MetLife lub wybrać sycące burgery i gofry.

Dzieci miały niepowtarzalną możliwość obejrzenia radiowozów straży miejskiej i przymierzenia charakterystycznej czapki, a każdy maluch mógł choć przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz na służbie. Przedstawiciele poznańskiej policji przez kilka godzin znakowali rowery dzieci i dorosłych. Właściciele jednośladów cierpliwie stali w kolejce do punktu znakowania, aby mieć
w przyszłości pewność, że ich pojazdy nie trafią w niepowołane ręce.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko ruchu drogowego i rowerowy tor przeszkód. Prawidłowe przejazdy nagradzane były upominkami od MetLife.

Wiele atrakcji zapewnili także pozostali partnerzy. Na stoisku Palmolive można było dać sobie pomalować buzię, "zmierzyć się na pompki" z Doktorem Ząbkiem od Colgate, zakręcić kołem fortuny i wygrać sympatyczne gadżety od NC+, poćwiczyć angielski
z Helen Doron. W rodzinnych konkursach można było wygrać m.in. mięciutkie poduszki od Endo, a dorośli cieszyli się
z pamiątkowych kubków od Lubelskie – smakuj życie :)

W Poznaniu już tradycją jest rewelacyjna pogoda i stuprocentowa frekwencja. Organizatorzy dziękują za wspólną zabawę – do zobaczenia za rok!

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak
Sponsor Tytularny: MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A.
Partnerzy Główni: Palmolive, Colgate, Województwo Lubelskie
Akcję Zasila: Grupa Energa
Partner Wspierający: Soniqa, Helen Doron
Fundatorzy Nagród: MetLife, Endo, Wader, Ameet, Dr Gerard, Jupik