Polecamy RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI

RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI

ponad 2 lat temu Pod patronatem

"Re@lnie Odpowiedzialni” to profilaktyczny program edukacyjny przygotowany przez ekspertów ze Stowarzyszenia Strefa Wsparcia przeznaczony dla przedszkoli i szkół. Jest on częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się. Połącz się.” planowanej na 2022 rok.

Program ten powstał by walczyć z nadużywaniem i nieodpowiednim korzystaniem z ekranów przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Każda placówka, która dołączy do Programu, otrzyma komplet materiałów (filmiki, podcasty, karty pracy etc.). Aby to zrobić, należy wypełnić formularz dostępny pod tym linkiem  https://strefa-wsparcia.pl/przedszkola-i-szkoly/

Program przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej “Odłącz się. Połącz się.” (przewidzianej na 2022 rok)

• dla przedszkoli i szkół (klasy I-III)
  • całkowicie bezpłatny
  • uświadamiający szkodliwość nadmiernego korzystania z ekranów
  • uczący jak rozmawiać o ekranach z rodzicami i dziećmi
  • łatwe w obsłudze narzędzia dla nauczycieli (filmy, podcasty, prezentacje, scenariusze, karty pracy z rodzicami i dziećmi)

Korzyści z udziału

• komplet materiałów dla kadry pedagogicznej (filmy, podcasty, prezentacje, scenariusze, karty do pracy z rodzicami i dziećmi..)
    • wiedza na temat zagrożeń związanych z ekranami
    • strategie : jak mieć uważność na dziecko?, jak rozmawiać z dziećmi i rodzicami?, jak prowadzić zajęcia?
    • proste narzędzia do bezpośredniego wykorzystania (konspekty scenariuszy, karty pracy, wskazówki, itd…)
  • obecność w spisie placówek na e-platformie kampanii (“sprawdź czy placówka twojego dziecka jest “Re@lnie Odpowiedzialna”)
  • otrzymanie certyfikatu szkoła, przedszkole „Re@lnie Odpowiedzialne” (dla placówek potwierdzających aktywny udział w Programie)

Elementy programu

Wykład online (liczba miejsc ograniczona), karty do pracy z rodzicami, filmiki instruktażowe, podcasty, prezentacje, podsumowania PDF, karty do pracy z rodzicami, konferencja (liczba miejsc ograniczona)

• zgłoszenie placówki oświatowej do dnia 31/12/2021
  • aktywne wspieranie Kampanii „Odłącz się. Połącz się.” poprzez np. :
    • wywieszenie plakatu
    • przekazanie ulotek dla rodziców
    • umieszczenie informacji o akcji na własnej stronie lub/i profilu facebook
    • zachęcanie rodziców do czerpania wiedzy z e-platformy Kampanii „Odłącz się. Połącz się.” itd.

Formularz złoszeniowy

Kontakt: malgorzata@strefa-wsparcia.pl

Program współfinansowany ze środków Polskiego Funduszu Rozwoju.

Pod patronatem