Polecamy Wyścigi w Łodzi już za nami!

Wyścigi w Łodzi już za nami!

ponad 9 lat temu

Ponad 250 dzieci nie wystraszyło się porannego deszczu i zjawiło 23 maja 2015 roku na starcie MetLife Tour Kocham Rowerek w Parku Baden-Powella w Łodzi.

Wyścigi tradycyjnie rozpoczęły trzylatki, dla których liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Starsze dzieci dzielnie rywalizowały o miejsce na podium, ale w zabawie wszyscy wygrywają. Każdy, kto przekroczył metę, otrzymał niespodzianki i pamiątkowy dyplom.

Startującym kibicowali rodzice, przedstawiciele łódzkiej Policji i Straży Miejskiej oraz znany już fanom wyścigów Snoopy, maskotka Sponsora tegorocznych wyścigów.

O zdrową formę zawodników zadbał MetLife, który rozdał blisko 100 kg jabłek. MetLife przygotował także szereg konkursów
i zabaw
dla dzieci w różnym wieku. Dzieci mogły wybierać spośród rysowania, zapamiętywania lub nauki pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kolejka chętnych ustawiała się do namiotu NC+. W kole fortuny można było wygrać kolorowe gadżety, wystarczyło wykazać się znajomością programów z oferty NC+. Przedstawiciele Jaworzyna Tour pomagali zaplanować rodzinne wycieczki, Colgate
i Palmolive edukowały maluchy z higieny dbania o zdrowe ciało i kolorowali buźki.

Ogromną frajdę sprawiły wszystkim uczestnikom niespodzianki przygotowane przez policjantów i policjantki oraz strażników miejskich z Łodzi. Dzieci chętnie fotografowały się w radiowozach służb, przymierzały czapki i ćwiczyły pod ich czujnym okiem poruszanie się na rowerze w ruchu drogowym. Dla najlepszych czekał Kot Prewencjusz – maskotka KMP w Łodzi oraz odblaskowe gadżety zwiększające widoczność na drodze.

Bardzo cieszymy się, że w tym roku udało nam się wystartować – mówi mama 4-letniego Oskara. – Trochę obawialiśmy się pogody, ale warto czasem posłuchać dziecka. Oskar miał wielką frajdę z samego wyścigu, ale najbardziej cieszy się z dyplomu, który mu będzie o tych emocjach długo przypominał.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wspólną zabawę – do zobaczenia za rok!

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska
Sponsor Tytularny: MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A.
Partnerzy Główni: Palmolive, Colgate
Akcję Zasila: Grupa Energa
Partner Wspierający: Jaworzyna Tour, Soniqa
Fundatorzy Nagród: MetLife, Endo, Wader, Ameet, Dr Gerard, Jupik