Polecamy Dziennik elektroniczny wkrótce standardem w przedszkolu?

Dziennik elektroniczny wkrótce standardem w przedszkolu?

rok temu Polecamy

Dziennik elektroniczny wkrótce standardem w przedszkolu?

Marta Borys, Prezes Zarządu, Kidsview

W ostatniej dekadzie w szkołach podstawowych standardem stały się dzienniki elektroniczne. Szczególnie w ostatnim czasie pandemii widać wyraźnie jak ważne są wygodne narzędzia cyfrowe, wspierające komunikację, rozliczenia, czy realizację zajęć. Teraz przychodzi czas na podobne upowszechnienie dzienników elektronicznych wychowaniu przedszkolnym. Wygodna aplikacja obsługująca przedszkole i żłobek buduje nowoczesny wizerunek placówki lub samorządu oraz daje szereg korzyści dla pracowników wydziałów oświaty, dyrektorów, nauczycieli i rodziców.

Stosowanie przez przedszkola dzienników wyłącznie elektronicznych dopuszcza Rozporządzenie MEN z 25 sierpnia 2017 w sprawie sposobu prowadzenia dokumentacji przez przedszkola oraz rodzaju tej dokumentacji. Dziennik przedszkola lub dziennik zajęć specjalistycznych nie musi być już prowadzony w papierze. Niemniej dziennik elektroniczny musi spełniać określone wymogi prawne, w tym:

• zakres informacji musi być zgodny z wymogami dokumentacji takimi jak dla dzienników papierowych,
  • musi być rejestr zmian,
  • dziennik powinien się eksportować do pliku xml celem archiwizacji,
  • dziennik musi spełniać wymogi dostępności cyfrowej oraz być udostępniany bezpłatnie rodzicom.

Pierwszym dedykowanym przedszkolom dziennikiem elektronicznym w pełni zgodnym z wymogami prawnymi MEiN jest dziennik Kidsview. Z tej wygodnej aplikacji korzysta już kilkaset placówek w całej Polsce. Wybrane korzyści z korzystania z dziennika elektronicznego Kidsview to m.in.:

• oszczędność czasu dyrektora i nauczyciela,
  • szybkie przygotowywanie planów miesięcznych z wykorzystaniem gotowej bazy tematów i zajęć popularnych wydawców podręczników lub autorskiego programu,
  • automatyczne zliczenie stopnia realizacji podstawy programowej,
  • wygodna komunikacja z rodzicami,
  • dzienniki specjalistyczne i indywidualne,
  • dostęp z każdego miejsca i o każdej porze,
  • prostsze zarządzanie informacjami związanymi z organizowanymi wycieczkami i wydarzeniami,
  • lepsza kontrola nieobecności i automatyczne rozliczenia,
  • pełne wsparcie na etapie wdrożenia i pomoc dedykowanego opiekuna na etapie korzystania z aplikacji.

Dziennik elektroniczny to nie tylko oszczędność czasu i wyższy komfort pracy, ale także oszczędność kosztów i ekologia poprzez spadek zużycia papieru i drukarek. To kwestia kilku lat, kiedy elektroniczny dziennik przedszkola stanie się standardem. Już obecnie tysiące nauczyciel i dyrektorów korzystają codziennie z dziennika elektronicznego Kidsview. Naszą misją jest wpieranie Waszych wysiłków na rzecz wychowania najmłodszych. Dołącz do grona naszych Klientów i skontaktuj się z nami!

Kontakt do Kidsview: hello@kidsview.pl lub +48 608 452 195.

Więcej informacji na www.kidsview.pl lub www.facebook.com/KidsviewEdu