Polecamy Czytanie ma moc

Czytanie ma moc

ponad 2 lat temu Polecamy

CZYTANIE MA MOC – BEZPŁATNY PROGRAM CZYTELNICZY WYDAWNICTWA ZNAK EMOTIKON

Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili – napisała kiedyś Wisława Szymborska.

Wydawnictwo Znak Emotikon zaprasza Was, nauczycieli przedszkolnych wraz z Waszymi podopiecznymi do tej wspaniałej zabawy! Zachęca do wyjątkowych spotkań z książkami, które pozwolą najmłodszym czytelnikom odkryć moc czytania książek.

Organizatorzy chcą pokazać dzieciom, również tym najmłodszym, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z czytaniem, że książki mogą stanowić bramę do świetnej zabawy. Zależy im, by wychowywać kreatywnych, empatycznych, ciekawych świata i mądrych czytelników.

Co warto wiedzieć o programie Czytanie ma Moc?

• Program adresowany jest do nauczycieli szkolnych uczących w klasach 1–3 oraz do nauczycieli wychowania przedszkolnego.

• Program polega na realizowaniu z dziećmi zajęć na podstawie naszych książek, z pomocą scenariuszy, które sukcesywnie zamieszczane są na stronie internetowej www.czytaniemamoc.pl. Wśród nich znajdziecie Państwo:

- autorskie propozycje warsztatów w oparciu o wybrane książki wydane przez Znak Emotikon;
    - kreatywne karty pracy do wydruku;
    - wesołe piosenki;
    - mądre projekty badawcze;
    - zabawne i wartościowe materiały filmowe;
    - bezpłatne fragmenty książek do pobrania w formie pliku tekstowego lub audio.

• Scenariusze i karty pracy są przygotowywane przez doświadczonych nauczycieli przedszkolnych i konsultowane z metodykiem nauczania.

• Udział w programie i wszelkie materiały są bezpłatne. Natomiast uzupełnieniem jest pakiet startowy dostępny w cenie 49,99 zł (cena z wysyłką kurierem na adres przedszkola).

W ramach pakietu otrzymają Państwo:

- 4 książki o łącznej wartości ok 150 zł, na podstawie których przeprowadza się warsztaty;

- kalendarz ścienny programu wraz z naklejkami;

- dyplomy dla Waszych przedszkolaków do wręczenia na koniec roku.

• Wszyscy nauczyciele realizujący program w obecnym roku szkolnym otrzymają od nas imienne zaświadczenie, przydatne podczas realizowania awansu zawodowego.

• Nie wymagamy od Państwa żadnych raportów ani sprawozdań, a w kwestii realizacji scenariuszy pozostawiamy Państwu pełną swobodę.

Jak korzystać z programu?

• Zarejestruj się poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.czytaniemamoc.pl  – dzięki temu będziesz regularnie otrzymywać informacje z nowymi scenariuszami i materiałami do zajęć, a także informacje o webinariach, warsztatach i konkursach.

• Od października 2021 zaglądaj regularnie na stronę programu i pobieraj aktualizowane co miesiąc, darmowe materiały edukacyjne.

• Prowadź wraz cykliczne zajęcia czytelnicze i – jeśli zechcesz – dziel się z nami swoimi sukcesami i pomysłami modyfikacji na zamkniętej grupie akcji Czytanie ma Moc na Facebooku.

• Uczestnicz całkowicie bezpłatnie w organizowanych pod szyldem Czytanie ma Moc konkursach, spotkaniach autorskich, webinariach z autorami i nauczycielami i akcjach specjalnych.

• Korzystaj ze specjalnych zniżek dla przedszkoli. Zamawiaj książki na nagrody i prezenty w specjalnych superatrakcyjnych cenach.

Zmieniaj oblicze edukacji i udowadniaj, że CZYTANIE MA MOC!

Program rekomendowany przez Budzącą się Szkołę!