Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Czytanie ma moc

Czytanie ma moc

rok temu Polecamy

CZYTANIE MA MOC – BEZPŁATNY PROGRAM CZYTELNICZY WYDAWNICTWA ZNAK EMOTIKON

 

Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili – napisała kiedyś Wisława Szymborska.

Wydawnictwo Znak Emotikon zaprasza Was, nauczycieli przedszkolnych wraz z Waszymi podopiecznymi do tej wspaniałej zabawy! Zachęca do wyjątkowych spotkań z książkami, które pozwolą najmłodszym czytelnikom odkryć moc czytania książek.

Organizatorzy chcą pokazać dzieciom, również tym najmłodszym, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z czytaniem, że książki mogą stanowić bramę do świetnej zabawy. Zależy im, by wychowywać kreatywnych, empatycznych, ciekawych świata i mądrych czytelników. 

Co warto wiedzieć o programie Czytanie ma Moc?

 • Program adresowany jest do nauczycieli szkolnych uczących w klasach 1–3 oraz do nauczycieli wychowania przedszkolnego.
   
 • Program polega na realizowaniu z dziećmi zajęć na podstawie naszych książek, z pomocą scenariuszy, które sukcesywnie zamieszczane są na stronie internetowej www.czytaniemamoc.pl. Wśród nich znajdziecie Państwo:

  - autorskie propozycje warsztatów w oparciu o wybrane książki wydane przez Znak Emotikon;
  - kreatywne karty pracy do wydruku;
  - wesołe piosenki;
  - mądre projekty badawcze;
  - zabawne i wartościowe materiały filmowe;
  - bezpłatne fragmenty książek do pobrania w formie pliku tekstowego lub audio.
   
 • Scenariusze i karty pracy są przygotowywane przez doświadczonych nauczycieli przedszkolnych i konsultowane z metodykiem nauczania.
   
 • Udział w programie i wszelkie materiały są bezpłatne. Natomiast uzupełnieniem jest pakiet startowy dostępny w cenie 49,99 zł (cena z wysyłką kurierem na adres przedszkola).

W ramach pakietu otrzymają Państwo:

- 4 książki o łącznej wartości ok 150 zł, na podstawie których przeprowadza się warsztaty;

- kalendarz ścienny programu wraz z naklejkami;

- dyplomy dla Waszych przedszkolaków do wręczenia na koniec roku.
 

 • Wszyscy nauczyciele realizujący program w obecnym roku szkolnym otrzymają od nas imienne zaświadczenie, przydatne podczas realizowania awansu zawodowego.
   
 • Nie wymagamy od Państwa żadnych raportów ani sprawozdań, a w kwestii realizacji scenariuszy pozostawiamy Państwu pełną swobodę.

 

Jak korzystać z programu?

 

 • Zarejestruj się poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.czytaniemamoc.pl  – dzięki temu będziesz regularnie otrzymywać informacje z nowymi scenariuszami i materiałami do zajęć, a także informacje o webinariach, warsztatach i konkursach. 
   
 • Od października 2021 zaglądaj regularnie na stronę programu i pobieraj aktualizowane co miesiąc, darmowe materiały edukacyjne.
   
 • Prowadź wraz cykliczne zajęcia czytelnicze i – jeśli zechcesz – dziel się z nami swoimi sukcesami i pomysłami modyfikacji na zamkniętej grupie akcji Czytanie ma Moc na Facebooku.
   
 • Uczestnicz całkowicie bezpłatnie w organizowanych pod szyldem Czytanie ma Moc konkursach, spotkaniach autorskich, webinariach z autorami i nauczycielami i akcjach specjalnych.
   
 • Korzystaj ze specjalnych zniżek dla przedszkoli. Zamawiaj książki na nagrody i prezenty w specjalnych superatrakcyjnych cenach.

 

Zmieniaj oblicze edukacji i udowadniaj, że CZYTANIE MA MOC!

Program rekomendowany przez Budzącą się Szkołę!

 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!