Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy ODŁĄCZ SIĘ - POŁĄCZ SIĘ

ODŁĄCZ SIĘ - POŁĄCZ SIĘ

ponad 2 lat temu Pod patronatem

Już znamy datę rozpoczęcia bezpłatnego programu Re@lnie Odpowiedzialni.

Z radością informujemy, iż 1 marca odbędzie się pierwsza konferencja dla wszystkich przedszkoli i szkół Re@lnie Odpowiedzialnych. Program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „ODŁĄCZ SIĘ- POŁĄCZ SIĘ”.

Problemy z koncentracją, wady postawy, agresja, brak kreatywności, trudności w nauce to tylko niektóre ze skutków nadmiernego korzystania z ekranów przez najmłodszych.

Stowarzyszenie „Strefa Wsparcia”, które od lat walczy z uzależnieniami u dzieci, obecnie postanowiło zadziałać na szeroką skale.

Kampania ma na celu:

 - szeroką promocję dobrej – pozytywnej profilaktyki obejmującej najmłodsze dzieci i ich rodziny.

- uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci,

-  pokazanie rodzicom jak ważna jest uważność w relacji  z dzieckiem.

Dla wszystkich nauczycieli, których placówki zgłosiły swój udział w programie, przygotowane są pakiety materiałów, by mogli aktywnie wspierać dzieci i rodziców. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z bezpłatnej wiedzy przekazywanej podczas podcastów, webinariów itp.

 

Patronat merytoryczny nad kampanią objął Instytut Matki i Dziecka oraz portal dla rodziców stworzony przez pracowników IMiD- epozytywnaopinia.pl

Patronat nad Kampanią objeła Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) / Państwowy Instytut Badawczy.

Przedszkola i szkoły (klasy I-III) mogą przytąpić do programu do 27ego lutego.

Zapisy tutaj 

 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!