Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Uważne uczenie się

Uważne uczenie się

ponad 6 lat temu Pod patronatem

Najważniejsze w procesie uczenia się są momenty, w których odkrywamy, że świat jest fascynujący. Sztywne podejście do nauki oducza dzieci wrodzonej radości z odkrywania i chęci uczenia się nowych zagadnień. Nasiąkają także nieuwagą rodziców oraz nawykiem podejmowania kilku działań jednocześnie, co pogarsza koncentrację i pamięć, rozprasza i zwiększa poziom stresu.

W publikacji „Uważne uczenie się. Zredukuj stres i zwiększ produktywność mózgu, by uczyć się efektywnie”, autorzy dr Craig Hassed i dr Richard Chambers przedstawiają zastosowanie mindfulness w edukacji. Dzięki metodom wypróbowanym i rozwijanym przez nich na Uniwersytecie Monash, Melbourne, nauczyciele, rodzice, a także autodydakci mogą we własnym zakresie rozwijać warsztat wykorzystywany podczas nauczania. Ćwiczenia uwagi - medytacje, istotna część metody, pomogą wzbudzić chęć do nauki, lepiej zapamiętywać i przede wszystkim - rozwijać uważność i skupienie.

Wydawnictwo Studio Blok
Autorzy: dr Craig Hassed i dr Richard Chambers
Cena: 39,90 zł

Dowiedz się więcej

Pod patronatem

 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka