Polecamy Paw, co ogon miał z przyjaźni

Paw, co ogon miał z przyjaźni

ponad 6 lat temu Poczytajmy!

Wielu poetów pisało bajki o pawiu. Zainspirował księcia poetów – Ignacego Krasickiego i autora popularnej bajki o chorym kotku, Stanisława Jachowicza. Lecz na najcieplejszą bajkę musiał paw poczekać do XXI wieku, kiedy to wiersz o nim spisał współczesny pisarz – Pan Poeta.

Czemu najcieplejszą? O pawiu w pełnej krasie, nieco zarozumiałym, dumnym z własnego ogona łatwo jest pisać i można nawet lekko z niego drwić. Co jednak się dzieje z pawiem, który jesienią gubi pióra i traci swój największy atut? Smutny i nieco zawstydzony musi czekać na wiosnę… Można by rzec: trudno, nic nie trwa wiecznie. Ale można też znaleźć sposób, by biednemu pawiowi pomóc. Jak pawiowi pomogą przyjaciele można dowiedzieć się z nowej, wierszowanej bajki Pana Poety, wzbogaconej nie tylko o ciekawe ilustracje Joanny Młynarczyk, ale i elementy do wycięcia, którymi można bawić się podczas wspólnego, rodzinnego czytania.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Cena: 24,90 zł