🌸 Witaj wiosno! Książka miesiąca -30% – Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Pogoda dla puchaczy. Zima

Małe puchacze Bubisia, Bubuś i Bubel ruszają w świat, by każdy z nich znalazł własny kawałek lasu. A że w życiu ptaków pogoda odgrywa ważną rolę, dzięki nim mali czytelnicy poznają to, co dla zimy charakterystyczne: śnieg i lód. Dowiedzą się, w jaki sposób mróz artysta maluje na szybach. I dlaczego zwierzęta zapadają w sen zimowy. O prognozowaniu pogody dzieci uzyskają więcej informacji, dzięki wyjaśnieniom popularnego prezentera pogody - Bartka Jędrzejaka.

Młody puchacz Bubbo usłyszał głos natury i zamieszkał na Bubbowych Mokradłach. Zbliża się zima, a jego sympatyczne rodzeństwo - Bubisia, Bubuś i Bubel - nadal szuka dla siebie domu. Będziemy śledzić ich niesamowite przygody i przyglądać się, jak odkrywają świat. A ten, osnuty bielą, zmienia się nie do poznania. Pierwsze spotkanie ze śnieżnym puchem i błyszczącym lodem, pierwsze próby uprawiania sportów zimowych… czasami całkiem mimo woli. Choć młode puchacze o zimowych dyscyplinach słyszały dotąd tylko w ptasim radiu, wkrótce poznają je znacznie lepiej i przekonają się, jaka to niezwykła zabawa!  Uważnych czytelników z tajnikami zimowej pogody poprzez komentarze i filmy, do których kieruje książka (szukajcie ukrytych kodów umożliwiających ich obejrzenie!) zapozna popularny prezenter pogody Bartek Jędrzejak.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Autorzy: Bartek Jędrzejak, Marcin Kozioł
Liczba stron: 72
Cena: 24,90 zł
 

Kup książkę
 

Pod patronatem 

Komentarze

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera