Polecamy Przeźroczysty chłopiec

Przeźroczysty chłopiec

ponad 6 lat temu Pod patronatem

Znakomity debiut literacki charyzmatycznej pieśniarki, kompozytorki, autorki tekstów Antoniny Krzysztoń. Króciutkie, prosto i pięknie napisane oraz dowcipnie zilustrowane historie z życia współczesnego przedszkolaka.

Historie opowiada Franek, który we wrześniu zaczął uczęszczać do ostatniej grupy przedszkolnej. Poznajemy jego grupę, przyjaciół, panie przedszkolanki, ale też obserwujemy trudne sytuacje, które mogą zdarzyć się każdemu dziecku: zazdrość o uczucia koleżanki, kłótnie w grupie i wybaczanie… Mały czytelnik wraz z grupą przedszkolaków przeżyje cały rok przedszkolny – od rozpoczęcia, przez Mikołajki, Gwiazdkę, Wielkanoc, Dzień Dziecka, zakończenie roku, ale też wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, teatrzyki (to wszystko opisywane z dużym poczuciem humoru). A jednocześnie będzie spędzał czas z Frankiem w jego domu, gdzie świat dorosłych czasami go przerasta, a mimo to próbuje go na swój sposób zrozumieć.

Autorka: Antonina Krzysztoń
Prószyński i S-ka