Polecamy Benio, tata i reszta świata

Benio, tata i reszta świata

ponad 5 lat temu Pod patronatem

Benio, tata i reszta świata – premiera książki, dzięki której trudne tematy przyjmą łagodne oblicze!

Kojarzycie to uczucie, kiedy dzieci zadają niewygodne pytania? Pojawia się zakłopotanie, czasem nawet poczucie, że zostaliśmy wpędzeni w ślepy zaułek, a w głowie zamiast sensownej i mądrej odpowiedzi mamy pustkę.

Nie z nami takie stany! Wydawnictwo Skrzat prezentuje nową książkę z serii Mój Mały Świat. Po Frani przyszedł czas na Benia, a ten nie jest już maluchem - od tygodnia chodzi przecież do przedszkola! Odkrywa świat i z codziennymi wyzwaniami mierzy się dzielnie, choć czasami nie bez łez. Bo na przykład co powiedzieć koledze, który pyta, dlaczego tata jeździ na wózku?

Książka Izabeli Michty w przystępny sposób przedstawia wyzwania i troski naszych milusińskich oraz podejmuje tematy trudne, ale jakże potrzebne. Warto zauważyć, że zmieniono nieco optykę patrzenia na dwie ważne sprawy. Towarzyszem dziecięcych zabaw oraz prawdziwym bohaterem jest nie tylko mama, ale także (a może zwłaszcza!) tato. Ponadto temat niepełnosprawności pokazano nie tak jak zazwyczaj na przykładzie dziecka, ale dorosłego – tytułowego taty.

Autorką bajecznych ilustracji jest Katarzyna Nowowiejska.

„Benio, tata i reszta świata”, Izabela Michta, Wydawnictwo Skrzat 2019.

Pod patronatem