Polecamy Hortensja i cień

Hortensja i cień

ponad 6 lat temu Poczytajmy!

W ciemnym, pełnym wilków lesie, pośród białych, miękkich zasp żyła sobie dziewczynka o imieniu Hortensja. Była dzielna i dobra, ale jedna rzecz nie dawała jej spokoju. Hortensja nie znosiła swojego cienia.

Cień jest bardziej wierny niż przyjaciel. Nigdy cię nie opuści. Światło i cień… Nierozerwalnie ze sobą związane. Tak naturalne, że zastanawiamy się – czy naprawdę można się bać własnego cienia? A jednak jest to jeden z najsilniejszych dziecięcych lęków.

Hortensja jest małą dziewczynką, która powinna być szczęśliwa. Jest miła i wszystkie zwierzęta w lesie są jej przyjaciółmi. Ale jak może być szczęśliwa, kiedy jej cień nieustannie czai się tuż za nią? I rośnie z każdą minutą! Hortensja postanawia się go pozbyć. Jednakże później, kiedy znajduje się sama w lesie, odkrywa, że bez cienia wydaje się dużo mniejsza i nie może sobie ze wszystkim sama poradzić…

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Autorka: Natalia O'Hara