Polecamy ​​​​​​​Domowa terapia niedowidzenia

​​​​​​​Domowa terapia niedowidzenia

ponad 4 lat temu Pod patronatem

Książka Domowa terapia niedowidzenia to spójny przewodnik opisujący ćwiczenia, które można zastosować podczas pracy z dzieckiem w domu. Napisana językiem zrozumiałym dla rodzica, zawiera 59 ćwiczeń i ich modyfikacji, które będą wspierać terapię niedowidzenia dzieci.

W trakcie zmagań z niedowidzeniem czas nie jest sprzymierzeńcem. Należy jak najszybciej i jak najdokładniej zdiagnozować dziecko, usunąć przeszkody, wprowadzić korekcję widzenia, zasłanianie i ćwiczenia. Publikacja pomoże wprowadzić terapię domową, przyśpieszyć proces terapeutyczny, a także urozmaicić zajęcia. Pozycja zawiera część teoretyczną, która omawia najważniejsze tematy, między innymi, co to jest niedowidzenie, jakie są jego objawy, przyczyny, kroki w leczeniu niedowidzenia, a także wyjaśnia, dlaczego samo zasłanianie nie wystarczy. Druga część to praktyczny poradnik zawierający gotowe sekwencje ćwiczeń: jednoocznych; odtłumiających; budujących widzenie obuoczne.

Autorka: Barbara Pakuła

Wydawnictwo Ćwiczę oko