Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Pierwsze pisanie

Pierwsze pisanie

ponad 5 lat temu Pod patronatem

Wyjątkowy zeszyt pomocny przy nauce pisania wraca na rynek! W sprzedaży pojawiło się drugie już wydanie zeszytu "Pierwsze pisanie" Marii Trojanowicz-Kasprzak. Zeszyt ten dedykowany jest maluchom stawiającym pierwsze kroki w pisaniu prostych szlaczków (4-5 lat), starszym dzieciom z zaburzeniami grafomotoryki, dzieciom niedowidzącym oraz słabowidzącym i  osobom dorosłym po udarach czy wylewach.

Zeszyt "Pierwsze Pisanie" skonstruowany jest w taki sposób, aby ułatwić dziecku uczenie się i ćwiczenie kształtów liter. Pisanie w nim jest zdecydowanie łatwiejsze niż w tradycyjnym zeszycie, dzięki czemu dzieci chętnie w nim ćwiczą i nie tracą motywacji. Innowacyjna liniatura 3D w naturalny sposób nie pozwala dziecku na wychodzenie poza wyznaczone linie.

Zeszyt otrzymał rekomendację amerykańskiego psychologa klinicznego  – Johna Thurmana.

„Pierwsze pisanie” jest pomocne przy wszelkich rodzajach zaburzeń grafomotoryki (niewłaściwe napięcie mięśniowe, afazja, dysgrafia) oraz przy niedowidzeniu, a także przy ogólnej niechęci dziecka do pisania spowodowanej np. wymogami zbyt dużej precyzji, bowiem liniatura, z którą się zetknęło była zbyt wąska.

Zeszyt składa się z 20 dwustronnych arkuszy z liniaturami 3D. Liniatura posiada cztery linie, których wymaga pisownia polskich liter. Każda z nich stanowi odrębną całość i posiada żłobienia oraz tłoczenia stanowiące naturalną barierę zapobiegającą wkraczaniu na sąsiednią liniaturę. Główne pole pisarskie ma kolor żółty, co jest dużym ułatwieniem dla dzieci niedowidzących. Zeszyt stanowi doskonałą pomoc w nauce pisania nie tylko dla dzieci zdrowych i niedowidzących, ale i zagrożonych dysgrafią.
 


O Autorce:

Maria Trojanowicz – Kasprzak, filolog polski, pedagog przedszkolny z wieloletnim stażem. W 1996 roku otrzymała tytuł Nauczyciela Roku – „Za szczególnie wyróżniającą się umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych nauczyciel-dziecko, za tworzenie właściwego klimatu i atmosfery w grupie dzieci, za wdrażanie innowacyjnych metod i programów oraz nowoczesnych technik czytania”. Autorka książek dla dzieci ułatwiających m.in. naukę pisania i czytania. Wciąż aktywnie poszukuje nowych metod aktywizowania i stymulowania dziecięcego rozwoju.

 

Wywiad z Autorką
 

Dowiedz się więcej

Kup publikację

Dla naszych czytelników zniżka -10% na hasło "bliżej przedszkola"! 

 

Pod patronatem

 

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka