Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz

Pierwsze pisanie


Wyjątkowy zeszyt pomocny przy nauce pisania wraca na rynek! W sprzedaży pojawiło się drugie już wydanie zeszytu "Pierwsze pisanie" Marii Trojanowicz-Kasprzak. Zeszyt ten dedykowany jest maluchom stawiającym pierwsze kroki w pisaniu prostych szlaczków (4-5 lat), starszym dzieciom z zaburzeniami grafomotoryki, dzieciom niedowidzącym oraz słabowidzącym i  osobom dorosłym po udarach czy wylewach.

Zeszyt "Pierwsze Pisanie" skonstruowany jest w taki sposób, aby ułatwić dziecku uczenie się i ćwiczenie kształtów liter. Pisanie w nim jest zdecydowanie łatwiejsze niż w tradycyjnym zeszycie, dzięki czemu dzieci chętnie w nim ćwiczą i nie tracą motywacji. Innowacyjna liniatura 3D w naturalny sposób nie pozwala dziecku na wychodzenie poza wyznaczone linie.

Zeszyt otrzymał rekomendację amerykańskiego psychologa klinicznego  – Johna Thurmana.

„Pierwsze pisanie” jest pomocne przy wszelkich rodzajach zaburzeń grafomotoryki (niewłaściwe napięcie mięśniowe, afazja, dysgrafia) oraz przy niedowidzeniu, a także przy ogólnej niechęci dziecka do pisania spowodowanej np. wymogami zbyt dużej precyzji, bowiem liniatura, z którą się zetknęło była zbyt wąska.

Zeszyt składa się z 20 dwustronnych arkuszy z liniaturami 3D. Liniatura posiada cztery linie, których wymaga pisownia polskich liter. Każda z nich stanowi odrębną całość i posiada żłobienia oraz tłoczenia stanowiące naturalną barierę zapobiegającą wkraczaniu na sąsiednią liniaturę. Główne pole pisarskie ma kolor żółty, co jest dużym ułatwieniem dla dzieci niedowidzących. Zeszyt stanowi doskonałą pomoc w nauce pisania nie tylko dla dzieci zdrowych i niedowidzących, ale i zagrożonych dysgrafią.
 


O Autorce:

Maria Trojanowicz – Kasprzak, filolog polski, pedagog przedszkolny z wieloletnim stażem. W 1996 roku otrzymała tytuł Nauczyciela Roku – „Za szczególnie wyróżniającą się umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych nauczyciel-dziecko, za tworzenie właściwego klimatu i atmosfery w grupie dzieci, za wdrażanie innowacyjnych metod i programów oraz nowoczesnych technik czytania”. Autorka książek dla dzieci ułatwiających m.in. naukę pisania i czytania. Wciąż aktywnie poszukuje nowych metod aktywizowania i stymulowania dziecięcego rozwoju.

 

Wywiad z Autorką
 

Dowiedz się więcej

Kup publikację

Dla naszych czytelników zniżka -10% na hasło "bliżej przedszkola"! 

 

Pod patronatem

 

Komentarze

Zobacz również


Wielka księga bajek

Wielka księga bajek

100 stron niesamowitych historii!

MAŁY DA VINCI. Akademia Umiejętności Społecznych

MAŁY DA VINCI. Akademia Umiejętności Społecznych

Kreatywne warsztaty dla dzieci (5, 6, 7 lat)

Szmaragdowe baśnie

Szmaragdowe baśnie

Zbiór opowiadań z nutą fantazji, tajemnicy i… ekologii.

Akademia Wyobraźni Play-Doh

Akademia Wyobraźni Play-Doh

To już piąta edycja Ogólnopolskiego Programu dla Przedszkoli „Akademia Wyobraźni Play-Doh”.

Sprawdzone Przez Przedszkolaków – znamy już zwycięzców

Sprawdzone Przez Przedszkolaków – znamy już zwycięzców

IV edycja konkursu już rozstrzygnięta