Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna


Fundacja Naturalnie Edukacyjna ma przyjemność zaprosić małych i dużych czytelników do rodzinnego czytania nowej, niezwykłej bajki „Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna”. Jest to interpretacja autentycznych tekstów filozofów chińskich, w tym opowieści, które zapisał Zhuangzi w „Prawdziwej Księdze Południowego Kwiatu".

Bohaterką bajki jest Lin - ciekawa życia i świata dziewczynka. Właśnie zaczęła naukę pisania i czytania, a jej tata - aby odpowiedzieć na trudne pytania córki - daje jej w prezencie książkę Filozofa. Niestety książka ulega zniszczeniu. Bohaterka postanawia odnaleźć Filozofa, by dowiedzieć się, co dokładnie w niej napisał, a po drodze przeżywa mnóstwo przygód, które okazują się być najlepszą lekcją życia.

Na pytanie, czy dzieci powinny poznawać filozofię, autorzy bajki odpowiadają: „Głośno i wyraźnie mówimy TAK! Dlaczego? Bowiem filozofia uczy twórczego i skutecznego myślenia. Przekonacie się o tym, poznając bohaterkę naszej bajki - rezolutną i ciekawą Lin. Podczas swojej wyprawy na Wielką Górę spotka niezwykłych ludzi, porozmawia z rzeką i znajdzie odpowiedzi na wiele trudnych pytań, które zadają na co dzień dzieci i… dorośli.”

Autorami bajki jest niezwykły duet - architekt edukacji Anna Machacz i grający na gitarze akustycznej doktor filozofii Rafał Mazur. Ilustracje namalowała artystka i graficzka Kamila Golec.

Egzemplarz bajki będzie można otrzymać podczas „Uniwersytetu filozofowania” - cyklu rodzinnych spotkań, podczas których autorzy bajki będą odpowiadać na wiele pytań, które często pojawiają się w rozmowach z dziećmi, między innymi „Czym jest szczęście?” czy „Jak żyć dobrze?”. Informacje na temat terminów „Uniwersytetu filozofowania” dostępne będą na stronie www.fundacja-edukacyjna.pl oraz na profilu fundacji na portalu Facebook.

Książka jest współfinansowana ze środków Miasta Krakowa.

 

 

Dowiedz się więcej

Pod patronatem

Komentarze

Zobacz również


Deutsch-Wagen-Tour

Deutsch-Wagen-Tour

...czyli kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia. Zapraszamy przedszkola do wzięcia udziału w projekcie!

Lilka i spółka

Lilka i spółka

Wymarzone plany wakacyjne Lilki
i jej rodzeństwa legły w gruzach.

Przygoda z czytaniem

Przygoda z czytaniem

Nauka czytania metodą globalną

Wielka Paka Mikołaja zawitała na finał do Warszawy

Wielka Paka Mikołaja zawitała na finał do Warszawy

Mikołaj rozdał dzieciom kilkaset paczek.