Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna

Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna

ponad 5 lat temu Pod patronatem

Fundacja Naturalnie Edukacyjna ma przyjemność zaprosić małych i dużych czytelników do rodzinnego czytania nowej, niezwykłej bajki „Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna”. Jest to interpretacja autentycznych tekstów filozofów chińskich, w tym opowieści, które zapisał Zhuangzi w „Prawdziwej Księdze Południowego Kwiatu".

Bohaterką bajki jest Lin - ciekawa życia i świata dziewczynka. Właśnie zaczęła naukę pisania i czytania, a jej tata - aby odpowiedzieć na trudne pytania córki - daje jej w prezencie książkę Filozofa. Niestety książka ulega zniszczeniu. Bohaterka postanawia odnaleźć Filozofa, by dowiedzieć się, co dokładnie w niej napisał, a po drodze przeżywa mnóstwo przygód, które okazują się być najlepszą lekcją życia.

Na pytanie, czy dzieci powinny poznawać filozofię, autorzy bajki odpowiadają: „Głośno i wyraźnie mówimy TAK! Dlaczego? Bowiem filozofia uczy twórczego i skutecznego myślenia. Przekonacie się o tym, poznając bohaterkę naszej bajki - rezolutną i ciekawą Lin. Podczas swojej wyprawy na Wielką Górę spotka niezwykłych ludzi, porozmawia z rzeką i znajdzie odpowiedzi na wiele trudnych pytań, które zadają na co dzień dzieci i… dorośli.”

Autorami bajki jest niezwykły duet - architekt edukacji Anna Machacz i grający na gitarze akustycznej doktor filozofii Rafał Mazur. Ilustracje namalowała artystka i graficzka Kamila Golec.

Egzemplarz bajki będzie można otrzymać podczas „Uniwersytetu filozofowania” - cyklu rodzinnych spotkań, podczas których autorzy bajki będą odpowiadać na wiele pytań, które często pojawiają się w rozmowach z dziećmi, między innymi „Czym jest szczęście?” czy „Jak żyć dobrze?”. Informacje na temat terminów „Uniwersytetu filozofowania” dostępne będą na stronie www.fundacja-edukacyjna.pl oraz na profilu fundacji na portalu Facebook.

Książka jest współfinansowana ze środków Miasta Krakowa.

 

 

Dowiedz się więcej

Pod patronatem

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka