wszystkie wpisy

Zdrowo i Sportowo


Kids&Sport zaprasza do udziału w bezpłatnej akcji Zdrowo i Sportowo, której celem jest aktywizacja ruchowa dzieci, szkolenie kadry pedagogicznej i przekazywanie rodzicom informacji z zakresu zdrowych nawyków, aktywnego trybu życia i harmonijnego rozwoju psychomotorycznego dziecka.

Przystępując do akcji, jej uczestnicy wybierają spośród dostępnych te elementy, które pomogą im w jeszcze większym stopniu zadbać o wszechstronny rozwój podopiecznych, przeprowadzić ciekawe i innowacyjne zajęcia sportowe, rozwinąć i przekazać wiedzę z zakresu dużej motoryki i podstawowych umiejętności ruchowych (physical literacy). 

Należy wypełnić prosty formularz, aby otrzymywać co tydzień scenariusze, filmy i teksty związane z aktywizacją ruchową dzieci.

Przykładowy scenariusz

Celem akcji jest uświadamianie dzieci, jak przyjemna jest aktywność fizyczna. W ten sposób bowiem budujemy u najmłodszych zdrowe nawyki aktywnego życia. Materiały edukacyjne organizatorzy kierują do rodziców, opiekunów, wychowawców. Wierzą, że najlepszą edukacją dla dzieci jest posiadanie odpowiednich wzorców w postaci otaczających ich dorosłych. Tu nie wystarczą deklaracje bez pokrycia, ani „sucha” wiedza. Musimy wszyscy stać się, w miarę możliwości, zdrowymi modelami dla naszych dzieci. Na stronie internetowej projektu cyklicznie publikowane są filmy pokazujące wybrane ćwiczenia lub konspekty zajęć ruchowych. Materiały te tworzone są wraz z uczestnikami akcji. To dzieci pokazują, że ćwiczyć można zawsze i praktycznie wszędzie. Warto zatem, aby nie tylko spróbować odtworzyć zaproponowane zajęcia, ale i podzielić się wynikami swoich działań w ramach zdrowej i sportowej społeczności.

Stań się częścią społeczności akcji Zdrowo i Sportowo!

Dowiedz się więcej

 

Pod patronatem

Zobacz również

Lalaloopsy

Lalaloopsy

Każda z bohaterek została wykonana ze starych materiałów
i ma pochodzącą od nich osobowość.

Paluszki czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą

Paluszki czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą

Mądra, pogodna książka Renaty Piątkowskiej

Akademia Aquafresh

Akademia Aquafresh

Trwa szósta edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej

To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę

To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę

To jedna z tych wspaniałych książek dzieciństwa, które pamięta się przez lata.