Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Zdrowo i Sportowo

Zdrowo i Sportowo

ponad 6 lat temu

Kids&Sport zaprasza do udziału w bezpłatnej akcji Zdrowo i Sportowo, której celem jest aktywizacja ruchowa dzieci, szkolenie kadry pedagogicznej i przekazywanie rodzicom informacji z zakresu zdrowych nawyków, aktywnego trybu życia i harmonijnego rozwoju psychomotorycznego dziecka.

Przystępując do akcji, jej uczestnicy wybierają spośród dostępnych te elementy, które pomogą im w jeszcze większym stopniu zadbać o wszechstronny rozwój podopiecznych, przeprowadzić ciekawe i innowacyjne zajęcia sportowe, rozwinąć i przekazać wiedzę z zakresu dużej motoryki i podstawowych umiejętności ruchowych (physical literacy). 

Należy wypełnić prosty formularz, aby otrzymywać co tydzień scenariusze, filmy i teksty związane z aktywizacją ruchową dzieci.

Przykładowy scenariusz

Celem akcji jest uświadamianie dzieci, jak przyjemna jest aktywność fizyczna. W ten sposób bowiem budujemy u najmłodszych zdrowe nawyki aktywnego życia. Materiały edukacyjne organizatorzy kierują do rodziców, opiekunów, wychowawców. Wierzą, że najlepszą edukacją dla dzieci jest posiadanie odpowiednich wzorców w postaci otaczających ich dorosłych. Tu nie wystarczą deklaracje bez pokrycia, ani „sucha” wiedza. Musimy wszyscy stać się, w miarę możliwości, zdrowymi modelami dla naszych dzieci. Na stronie internetowej projektu cyklicznie publikowane są filmy pokazujące wybrane ćwiczenia lub konspekty zajęć ruchowych. Materiały te tworzone są wraz z uczestnikami akcji. To dzieci pokazują, że ćwiczyć można zawsze i praktycznie wszędzie. Warto zatem, aby nie tylko spróbować odtworzyć zaproponowane zajęcia, ale i podzielić się wynikami swoich działań w ramach zdrowej i sportowej społeczności.

Stań się częścią społeczności akcji Zdrowo i Sportowo!

Dowiedz się więcej

 

Pod patronatem

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!