Polecamy Kubuś uczy dzieci jak dbać o naturę

Kubuś uczy dzieci jak dbać o naturę

ponad 8 lat temu

W ramach trwającej właśnie VIII edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolaki z całej Polski poznają sekrety świata roślin i zwierząt oraz zasady dbania o naturę, by jak najlepiej skorzystać z jej darów.

Pół miliona przedszkolaków bierze udział w ciekawych i angażujących zajęciach prowadzonych przez nauczycieli na podstawie dostarczonych przez organizatora bezpłatnych materiałów edukacyjnych.

Scenariusze lekcyjne obejmują najważniejsze tematy związane ze światem przyrody. W ramach zajęć o recyklingu dzieci dowiedzą się jak segregować odpady, dlaczego tak ważne jest utrzymanie czystości powietrza, oszczędzanie wody i prądu oraz co nowego może powstać z przetworzonych surowców np. już z 700 aluminiowych puszek można wyprodukować rower. A wszystko to w niezwykle atrakcyjnej formie z wykorzystaniem zabaw, gier i praktycznych czynności.

Wszystkie materiały edukacyjne dostępne są do pobrania na stronie programu: www.przyjacielenatury.pl

Pod patronatem