Polecamy Podróże kształcą

Podróże kształcą

ponad 10 lat temu

Podróże kształcą – dlatego podróżnicy Magda i Marcin Musiałowie przychodzą do Przedszkoli i dzielą się z dziećmi podróżniczymi doświadczeniami. Dzięki autorskiej metodzie „rozwijanie przez podróżowanie”, dzieci zdobywają wiedzę o świecie, rozwijają ciekawość, kreatywność i samodzielność, uczą się, jak żyć, by pomagać innym, a nie szkodzić. Warsztaty Podróżnicze są przy tym świetną zabawą, przeplecioną śpiewem, pląsem lub zajęciami manualnymi.

Magiczne Maroko

Dzieci poznają chłopca o imieniu Alecin, który pokazuje im swój kraj i swoje codzienne obowiązki. Przeżyją fascynującą przygodę odkrywania niezwykłości Maroka wszystkimi zmysłami. Poszukają dżina w lampie Alladyna, sprawdzą, czy latający dywan lata, nauczą się wiązać prawdziwy marokański turban, poznają zapach arabskich perfum oraz rozwiążą łamigłówkę magicznego pudełka. Dzieci nauczą się, kto to są Muzułmanie, co to jest meczet, kim są Berberzy, zobaczą, jak wygląda pustynia i poznają jej mieszkańców. Przedszkolaki poznają zapach drzewa sandałowego, dowiedzą się, co to jest argan i w jaki sposób wyrabia się z niego olej. Na zakończenie dzieci spróbują, jak smakuje marokańska herbata i skosztują marokański smakołyk zrobiony z cynamonu, anyżu, sezamu, migdałów i pysznego miodu.

Warsztaty „Magiczne Maroko” uczą dzieci tolerancji na odmienność, budują prospołeczną postawę, rozwijają wiedzę poprzez multisensoryczne doświadczenie i na długo pozostają w pamięci.

W krainie flamenco – podróż do Hiszpanii

Gorące rytmy flamenco granego przez Marcina na gitarze przeniosą dzieci do kraju Salvadora Dali i Gaudiego. Dzieci poznają kilka niesamowitych prac tych artystów. Zobaczą, jak wyglądają kastaniety i dowiedzą się, do czego służą. Nauczą się kilku podstawowych słów w języku hiszpańskim, takich jak hola, como estas, muy bien, buenos dias. Przedszkolaki odkryją, kto to jest torreador oraz jak wygląda jego praca. Punktem kulminacyjnym będzie śledzenie podbojów hiszpańskich konkwistadorów – dzieci dowiedzą się, co to jest „gorączka złota”, odkryją Amerykę i spotkają się oko w oko z kilkoma piratami. Skosztują kilku skarbów, które Hiszpanie sprowadzili z Ameryk. Na koniec bezpiecznie wrócą z mórz i oceanów do Hiszpanii.

Warsztaty „W krainie flamenco” dostarczają dzieciom wrażeń muzycznych i artystycznych, motywują do nauki języków obcych oraz uczą, że nie warto być chciwym. Pamiątką po warsztatach jest „prekolumbijska pieczątka”, która pozostanie w Przedszkolu.

Przygotowanie do wielkiej wyprawy

Podczas tych warsztatów przedszkolaki dowiedzą się, kto to jest podróżnik. Dzieci poznają postacie kilku słynnych podróżników i dowiedzą się, czym oni zasłynęli. Nauczą się przygotowywać do wakacyjnej wyprawy – wybierać, które przedmioty przydadzą im się w podróży, a które będą całkowicie zbędne. Dzieci samodzielnie dokonają wyboru rzeczy potrzebnych w podróży, spakują plecak na wyprawę i zrozumieją, w jaki sposób powinno się go prawidłowo przygotować. Poznają też, jak podczas wyjazdu należy dbać o zdrowie – nauczą się dokładnie myć ręce oraz poznają kilka ważnych zasad. Dzieci nauczą się również kilku podstawowych znaków drogowych oraz zasad poruszania się w pobliżu ulicy. Na zakończenie dzieci nauczą się podróżniczej piosenki dobrej do śpiewania podczas każdej wędrówki, tej bliskiej, jak i tej dalekiej.

Warsztaty „Przygotowanie do wielkiej wyprawy” dostarczą dzieciom wiedzy, jak poruszać się po ulicy, jak spakować się na wycieczkę i jak wrócić z niej zdrowym. Warsztaty wzbudzą również ciekawość świata, zainspirują do odkrywania rzeczywistości poza najbliższym otoczeniem i dostarczą świetnej zabawy.

Przyprawy i zioła świata – jak powstają

Podczas warsztatów przedszkolaki zobaczą, jak wygląda kwiat i korzeń imbiru, poznają zapachy przypraw różnych kuchni świata i dowiedzą się, jak otrzymuje się cynamon, pieprz, sproszkowaną paprykę, anyż, szafran, suszoną bazylię czy sól. Dzieci będą mogły same przygotować przyprawę z drzewa cynamonowego i zobaczą jak wygląda najdroższa przyprawa świata. Poznają też historię drogocennych ziół i przypraw. Dowiedzą się jak wygląda mięta, dziurawiec, krwawnik, oraz czy istnieje tylko czarny pieprz. Główny nacisk podczas warsztatów jest położony na smak i zapach. Na koniec dzieci będą mogły skosztować marokańskiego smakołyku (seffouf) przygotowanego podczas ramadanu z takich przypraw jak cynamon i anyż, oraz z prażonego sezamu, migdałów i pysznego miodu.

Warsztaty „Przyprawy i zioła świata” wzmacniają postawę ciekawości świata, uczą mądrego dociekania i dostarczają przyjemnie podanej wiedzy na temat rozmaitych użytecznych roślin. Zajęcia budują proekologiczną postawę, wskazując, jak bogate dary ma dla nas natura. Dzieci, zanurzając się w świecie zapachów i smaków, uświadamiają sobie znaczenie tych dwóch zmysłów w swoim codziennym funkcjonowaniu.

Magda i Marcin Musiałowie prowadzą warsztaty w przedszkolach, szkołach, domach kultury, bibliotekach, na piknikach firmowych oraz w hotelach i pensjonatach z programem animacji dla dzieci. Proponowane programy są opisane na stronie internetowej www.magdaimarcin.pl, ale prowadzący są również otwarci realizować inne tematy, zgłoszone przez placówki.

Warsztaty realizowane są w całej Polsce, cena jest zależna od odległości od Krakowa, ilości planowanych warsztatów i liczby dzieci, które wezmą w nich udział.

Zachęcamy do kontaktu:

tel. Marcin Musiał +48 512 355 237