Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kubuś uczy dzieci jak właściwie się odżywiać

W ramach trwającej właśnie VIII edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolaki z całej Polski uczą się o walorach darów natury, o tym jak prawidłowo się odżywiać oraz jakie korzyści płyną z włączenia do diety warzyw i owoców pod różnymi postaciami.

W co drugim polskim przedszkolu dzieci w ramach zajęć projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” poznają najważniejsze owoce i warzywa, zalety z codziennego ich spożywania oraz właściwości, jakie dają witaminy w nich zawarte. Zgodnie z najnowszą Piramidą Zdrowego Żywienia opublikowaną przez Instytut Żywności i Żywienia podstawą diety powinny być właśnie warzywa i owoce. Dietetycy zalecają, by codziennie zjadać 500 gramów różnego rodzaju warzyw i owoców, podzielonych na pięć mniejszych porcji. Porcja to tyle, ile mieści się w dłoni: średniej wielkości owoc lub warzywo (jabłko, gruszka, marchewka), garść drobnych owoców (np. malin), miseczka sałatki lub sok (szklanka, 200 ml). Wystarczy na kanapkę położyć pomidora, dołożyć do obiadu surówkę, zjeść jabłko lub banana, wypić szklankę soku, przegryźć garść orzechów włoskich, laskowych lub migdałów i już mamy porcję zdrowia. Jeżeli nie mamy pod ręką surowych warzyw lub owoców, warto sięgnąć po mus czy sok, który jest zalecany jako jedna z 5 dziennych porcji. 

Dzięki specjalnie opracowanym przez metodyków materiałom edukacyjnym nauczyciele mogą całą niezbędną wiedzę przekazać dzieciom w praktycznej i zabawowej formie, co zwiększa szanse na jej przyswojenie oraz przyczynia się do wyrabiania u dzieci odpowiednich nawyków, które zaowocują w przyszłości.

Wszystkie materiały edukacyjne dostępne są do pobrania na stronie programu: www.przyjacielenatury.pl

Pod patronatem
Komentarze

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz