Polecamy Dzieci Świata w krakowskich przedszkolach samorządowych

Dzieci Świata w krakowskich przedszkolach samorządowych

ponad 8 lat temu

Warto pokazywać dzieciom inność różnych grup społecznych i budować w nich otwartość, kiedy kształtuje się ich osobowość, dlatego projekt jest skierowany do przedszkolaków, uczęszczających do pięciu przedszkoli samorządowych w Krakowie. Budowanie otwartości, oswajanie z różnymi kulturami i uczenie postawy dialogu są tym bardziej istotne, iż współcześnie społeczeństwo Polski i Europy staje się coraz bardziej złożone etnicznie.

W ramach projektu, który rozpoczął się 20 kwietnia br., Fundacja dostarcza publicznym przedszkolom wartościowych, odkrywczych, wychowawczych zajęć dotyczących krajów i kultur świata. Zajęcia są oparte na multisensensorycznym doświadczeniu, autentycznych rekwizytach i multimediach, będą przybliżać dzieciom życie ich rówieśników z innych krajów: Indii, Tajlandii, Australii i Maroka. W 20 godzinnych zajęciach weźmie udział łącznie minimum 500 dzieci.

Projekt zakłada również opracowanie edukacyjnych kolorowanek dla dzieci oraz scenariusza lekcji „Dzieci Świata” dla nauczycieli. Materiały te zostały już przygotowane i można je bezpłatnie pobrać ze strony www Fundacji:
Edukacyjna kolorowanka o Indiach
Edukacyjna kolorowanka o Tajlandii
Edukacyjna kolorowanka o Maroku
Edukacyjna kolorowanka o Australii
Scenariusz lekcji „Dzieci Świata”

„Dzieci Świata” to drugi projekt edukacji międzykulturowej w Małopolsce realizowany przez Fundację Dookoła Świata przy udziale środków FIO Małopolska Lokalnie i Województwa Małopolskiego.

Dowiedz się więcej: fundacjadookolaswiata.pl