Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Wędrująca książka

Wędrująca książka

ponad 7 lat temu

Książka jest ponadczasowym dobrem, które niesie ze sobą wiele wartości, bowiem to dzięki czytaniu książek: wzbogacamy swoją wiedzę, przenosimy się w świat wartości, uczymy się aktywnego słuchania, trenujemy pamięć, pobudzamy naszą wyobraźnię, poszerzamy swój zasób słownictwa itp. Walorów aktywnego czytania książek jest wiele, ale we współczesnym świecie czynność ta, jest wypierana przez bogatą ofertę zastępników, które serwują nam nagminnie wysokie technologie. 

Projekt „Wędrująca książka” ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, przedstawiać jego aspekty i walory, a także ma pozyskiwać młode pokolenie do tego by stawało się ono aktywnym odbiorcą dzieł stworzonych i tych, co mają powstać. Projekt jest skierowany w szczególności do nauczycieli pracujących z małymi dziećmi. 

Na wybór tematyki projektu wpływ miały następujące czynniki:

  • List otwarty Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który inaugurował piątą edycję projektu „Narodowe Czytanie”,
  • kierunek polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, który brzmi „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Projekt „Wędrująca książka” odnosi się do ”Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” i uwzględnia następujące jej obszary:

- obszar 3 - Wspomaganie rozwoju mowy oraz innych umiejętności komunikacyjnych dzieci,
- obszar 14 - Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania.

Cele główne projektu: 

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
- rozbudzanie twórczości i fantazji dziecięcej,
- rozwijanie kompetencji komunikacyjnych,
- wzbogacanie słownika biernego i czynnego, 
- budzenie szacunku wobec cudzej własności,
- nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami.

Czas realizacji projektu: listopad 2016 – luty 2017
Autor projektu: Anna Tuczyńska

W ramach projektu uczestnicy pracują w 10 osobowych zespołach w całej Polsce. Osoby zgłoszone do udziału w projekcie staną się członkami zamkniętej grupy utworzonej za pomocą portalu społecznościowego. Członkowie tej grupy będą mogli wymieniać się doświadczeniami, informacjami, własnymi przemyśleniami, relacjami z przebiegu projektu, zdjęciami. 

Dowiedz się więcej

Pod patronatem

Komentarze

Zobacz również

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się