Polecamy Wielki sukces projektu Moja Pierwsza Wizyta w Kinie

Wielki sukces projektu Moja Pierwsza Wizyta w Kinie

ponad 10 lat temu

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie, autorski projekt Multikina, którego patronem medialnym jest od początku 2013 roku Miesięcznik „Bliżej przedszkola” okazał się wielkim sukcesem. W pokazach polskich bajek połączonych ze zwiedzaniem kina wzięło udział niemal 7000 przedszkolaków z całej Polski.

Pomysł na pierwszą wizytę w kinie jako projekt edukujący najmłodszych w dziedzinie kinowego savoir vivre’u i sztuki filmowej pojawił się pod koniec 2012 roku w Poznaniu. To w tamtejszym Multikinie 51, najpierw bardzo skromnymi siłami, a potem z coraz większym zaangażowaniem, zaczęto zapraszać na pokazy najmłodszych kinomanów, dając możliwość poznania klasyki polskiej animacji oraz poznania kulis „kiniarstwa”.

Seanse Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie spotkały się z zaskakująco dobrym odzewem przedszkoli. Pomysł szybko został skopiowany w innych miastach. – Była to dla naszych przedszkolaków wspaniała przygoda, gdyż większość dzieci jeszcze w kinie nie była, a dla tych, które miały już z nim styczność fascynujące było obejrzenie kina od kulis – mówi Pani Beata Krawczyk z Przedszkola „Muchomor” w Warszawie. – Jeszcze przez dwa dni pobyt w kinie był w naszym przedszkolu tematem nr 1.Bardzo, bardzo, bardzo nam się podobało w kinie. Największą atrakcją były bajki, maszyna-zmywarka do okularów oraz proces i degustacja popcornu. Bardzo fachowa i sympatyczna obsługa. – dodaje Pani Monika Popławska z Przedszkola nr 126 na warszawskim Ursynowie

W minionym roku w 24 Multikinach w 16 miastach w różnych zakątkach Polski po raz pierwszy odwiedziło kino 6890 przedszkolaków, które przekonały się, jak niezwykły jest świat X Muzy. Podczas projektu Moja Pierwsza Wizyta w Kinie dzieci mogły obejrzeć jeden z 5 różnych bloków tematycznych złożonych z 26 najlepszych polskich filmów animowanych, w tym również najnowszą produkcję studia Se-Ma-For, „Parauszek i przyjaciele”.

Nowy rok, to nowe wyzwania – mówią organizatorzy. W planach jest nowy film edukacyjny „O zachowaniu się w kinie” oraz kolejne bloki filmowe do wyboru, kompletowane w ścisłej współpracy z najbardziej zasłużonymi polskimi studiami animacji takimi jak Se-Ma-For w Łodzi, Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Studiem Miniatur Filmowych w Warszawie oraz Cyfrowym Repozytorium Filmowym, które w ramach projektu KinoRP zajmuje się rekonstrukcją cyfrową polskiej klasyki kina.

Projekt Moja Pierwsza Wizyta w Kinie odbywa się w Multikinach w całej Polsce. Zainteresowane grupy przedszkolne mogą kontaktować się ze specjalistą ds. rezerwacji grupowych w danym kinie.

Kontakty znajdują się na stronie Multikina:

Pod patronatem