Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2015

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2015

ponad 7 lat temu

Wszyscy zgadzają się z tym, że dzieciom należy czytać i zachęcać je do samodzielnego sięgania po lektury. Jednak trudno jest wybrać te najciekawsze i najbardziej wartościowe tytuły dla maluchów. Z pomocą ruszył Empik, który właśnie ogłosił konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą.

Celem organizatorów konkursu „Przecinek i Kropka” jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz promocja wartościowej literatury dziecięcej. W zeszłym roku plebiscyt wygrał „Messi. Chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem”. Kto w tym roku dołączy do jego drużyny? Dla zwycięskiego tytułu została przygotowana specjalna promocja w salonach Empik. Najlepsza Książka Dziecięca 2015 będzie eksponowana na półkach tak, aby ułatwić rodzicom wybór najdoskonalszej lektury. Autor i ilustrator zwycięskiego tytułu dostaną nagrody pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych.

Najpierw spośród setek zgłoszonych przez wydawców tytułów zostaną wybrane te najciekawsze, które mają najbardziej pozytywny wpływ na rozwój dziecka, jego wyobraźnię i wrażliwość. Selekcji pięciu nominowanych książek dokonają eksperci od literatury i psychologii dziecięcej. Następnie sprawą zajmą się sami zainteresowani – mali czytelnicy i ich rodzice, którzy w głosowaniu internetowym wyłonią Najlepszą Książkę Dziecięcą 2015.

W zmaganiach mogą brać udział publikacje dedykowane dzieciom w wieku 5 - 8 lat, które po raz pierwszy ukazały się na polskim rynku drukiem i miały swoją premierę w 2015 roku. Zgłoszenia do nagrody mogą dotyczyć również nowych tłumaczeń książek obecnych już na rynku wydawniczym oraz utworów ukazujących się w nowej szacie graficznej. W plebiscycie mogą brać udział nie tylko formy literackie (bajka, baśń, opowiadanie, zbiór wierszy), ale również poradniki i książki edukacyjne (z konkursu wyłączone są podręczniki szkolne i słowniki językowe). Zgłoszenia były przyjmowane do 1 lutego.

Głosowanie czytelników odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej (www.przecinekikropka.pl). Plebiscyt rozpocznie się 23 marca i potrwa do 5 kwietnia. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 23 kwietnia podczas Festiwalu „Tere-Fere”. Zwycięski tytuł będzie promowany zarówno w salonach sieci Empik, jak i w Internecie na stronie empik.com.

W składzie jury zasiądą:

  • Dorota Koman – krytyk literatury dziecięcej, prezes Fundacji Promocji Polskiej Książki „Ars Libri”, dziennikarka;
  • Ewa Gruda – krytyk literatury dziecięcej, dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej;
  • dr Aleksandra Piotrowska – psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego;
  • Ewa Świerżewska – krytyk literatury dziecięcej, tłumacz, redaktor naczelna portalu Qlturka.pl.
     
Dowiedz się więcej


Pod patronatem


Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!