Polecamy Warsztaty, po których świat już nie jest taki sam

Warsztaty, po których świat już nie jest taki sam

- Nieeee! – krzyczą Przedszkolaki, zapytane, czy smoki istnieją.

Pokazuję im zdjęcia, które zrobiłem w trakcie wyprawy przez dżunglę Borneo. Dzieci poznają Drako, który… jest prawdziwym smokiem! To latająca jaszczurka, z kolcami i łuskiami. Co prawda dość mała, ale spełnia wszystkie kryteria bycia smokiem. Dzieci poznają także „znajomych” Drako mieszkających z nim w dżungli. Na przykład Orangutana, któremu grozi wyginięcie. W efekcie, dzieci uczą się, czym jest ekologia i jak same mogą żyć w zgodzie z naturą.

Świat nigdy już nie jest taki sam po moich Warsztatach. Wykorzystuję wyłącznie własne zdjęcia, etniczną muzykę, stroje i przedmioty przywiezione przeze mnie z całego świata. Dzieci zdobywają wiedzę o miejscach, kulturach i zjawiskach, rozbudzając w sobie eksplorerską pasję i dociekliwość. Poprzez Warsztaty, kształtuję u dzieci postawę proekologiczną i prospołeczną, dzieci stają się bardziej uważne, chętne do pomocy i otwarte na inność.

Jeśli macie odwagę przekonać się, zapraszam…
Marcin Musiał
www.poznajemyswiat.pl