Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Społeczna edukacja Fundacji VERBA

Społeczna edukacja Fundacji VERBA

ponad 8 lat temu

Fundacja VERBA dzięki wsparciu Fundacji PZU rozpoczęła od września 2014 r. II edycję projektu pod tytułem „Niezwykłe spotkania”. W tej edycji bezpłatnymi warsztatami zostanie objęte blisko 15 000 dzieci w wieku przedszkolnym.

W najbliższych miesiącach Fundacja VERBA przeprowadzi bezpłatne warsztaty edukacyjne w przedszkolach m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Opolu, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Szczecinie
i Kołobrzegu. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów, którzy poprzez wspólne czytanie, malowanie, gry edukacyjne i rozmowy wprowadzą dzieci w niełatwy, ale ważny temat niepełnosprawności. Na spotkania z dziećmi przygotowano nowe materiały edukacyjne – nowe książeczki, kolorowanki z wierszykami, łamigłówki oraz obrazki edukacyjne. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji PZU.
 
Oswojenie dzieci z niepełnosprawnością pozwoli im wyrosnąć na mądrych ludzi rozumiejących i akceptujących różnorodność społeczeństwa. Jednak ważny jest sposób przekazywania dzieciom informacji. Spokojnie, przekazując proste komunikaty dotyczące otaczającego nas świata i ludzi. Powinniśmy skupić się na pozytywach, co ułatwia nam rozmowę, a dzieci nie obciąży złymi emocjami. W czasie rozmowy z przedszkolakami podkreślamy możliwości, a nie ograniczenia. „Chłopiec gra w koszykówkę na wózku – spójrz, jakim jest wspaniałym sportowcem”. „Niewidoma dziewczynka bawi się z rodzeństwem – zobacz, jaka jest pogodna”. Naszym celem jest, aby wszystkie dzieci były szczęśliwe i otwarte na świat, aby nie bały się różnorodności – mówi Agata Battek, założycielka Fundacji VERBA.

Pod patronatem
Fundacja VERBA zajmuje się edukacją i działalnością społeczną. Jednym z jej podstawowych zadań jest promowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych. To, co zdecydowanie wyróżnia jej projekty wśród innych podobnych akcji, to działania kierowane do dzieci i edukacja społeczna prowadzona od najmłodszych lat. Założycielką fundacji jest Agata Battek. Fundacja jest wydawcą książek dla dzieci z cyklu „Leon i jego nie-zwykłe spotkania” autorstwa Agaty Battek. Są to bajki o budowaniu przyjaźni, otwartości i akceptacji różnorodności. Cykl książek wzbudził ogromne zainteresowanie rodziców, wychowawców i małych czytelników, a w tym roku Fundacja postanowiła rozwinąć materiały edukacyjne o kolorowanki dla dzieci. Więcej informacji
o fundacji oraz warsztatach można znaleźć na stronie www.fundacjaverba.org.pl oraz www.facebook.com/FundacjaVerba

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!