Polecamy Społeczna edukacja Fundacji VERBA

Społeczna edukacja Fundacji VERBA

ponad 10 lat temu

Fundacja VERBA dzięki wsparciu Fundacji PZU rozpoczęła od września 2014 r. II edycję projektu pod tytułem „Niezwykłe spotkania”. W tej edycji bezpłatnymi warsztatami zostanie objęte blisko 15 000 dzieci w wieku przedszkolnym.

W najbliższych miesiącach Fundacja VERBA przeprowadzi bezpłatne warsztaty edukacyjne w przedszkolach m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Opolu, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Szczecinie
i Kołobrzegu. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów, którzy poprzez wspólne czytanie, malowanie, gry edukacyjne i rozmowy wprowadzą dzieci w niełatwy, ale ważny temat niepełnosprawności. Na spotkania z dziećmi przygotowano nowe materiały edukacyjne – nowe książeczki, kolorowanki z wierszykami, łamigłówki oraz obrazki edukacyjne. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji PZU.

Oswojenie dzieci z niepełnosprawnością pozwoli im wyrosnąć na mądrych ludzi rozumiejących i akceptujących różnorodność społeczeństwa. Jednak ważny jest sposób przekazywania dzieciom informacji. Spokojnie, przekazując proste komunikaty dotyczące otaczającego nas świata i ludzi. Powinniśmy skupić się na pozytywach, co ułatwia nam rozmowę, a dzieci nie obciąży złymi emocjami. W czasie rozmowy z przedszkolakami podkreślamy możliwości, a nie ograniczenia. „Chłopiec gra w koszykówkę na wózku – spójrz, jakim jest wspaniałym sportowcem”. „Niewidoma dziewczynka bawi się z rodzeństwem – zobacz, jaka jest pogodna”. Naszym celem jest, aby wszystkie dzieci były szczęśliwe i otwarte na świat, aby nie bały się różnorodności – mówi Agata Battek, założycielka Fundacji VERBA.

Pod patronatem

Fundacja VERBA zajmuje się edukacją i działalnością społeczną. Jednym z jej podstawowych zadań jest promowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych. To, co zdecydowanie wyróżnia jej projekty wśród innych podobnych akcji, to działania kierowane do dzieci i edukacja społeczna prowadzona od najmłodszych lat. Założycielką fundacji jest Agata Battek. Fundacja jest wydawcą książek dla dzieci z cyklu „Leon i jego nie-zwykłe spotkania” autorstwa Agaty Battek. Są to bajki o budowaniu przyjaźni, otwartości i akceptacji różnorodności. Cykl książek wzbudził ogromne zainteresowanie rodziców, wychowawców i małych czytelników, a w tym roku Fundacja postanowiła rozwinąć materiały edukacyjne o kolorowanki dla dzieci. Więcej informacji
o fundacji oraz warsztatach można znaleźć na stronie www.fundacjaverba.org.pl oraz www.facebook.com/FundacjaVerba