Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dzieci wezmą kredki w swoje w ręce!

Chcielibyście, aby rysunki Waszych pociech ożyły? Teraz to możliwe. Co więcej, narysowane przez dzieci zabawki mogą trafić do sklepów na całym świecie. 24 października ruszył konkurs rysunkowy, w którym dzieci mogą wygrać uszyte na podstawie swoich projektów pluszaki. Konkurs poprzedza start kampanii IKEA „Zabawa to poważna sprawa”, mającej na celu zapewnienie wszystkim dzieciom warunków do zabawy i rozwoju.

W konkursie może wziąć udział każde dziecko w wieku do 12 lat. Wystarczy, że narysuje zabawkę swoich marzeń, a rodzic prześle skan lub zdjęcie rysunku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.zabawymoc.pl. Zgłoszenia przyjmowane są od 24 października do 14 listopada 2016 roku. Dwudziestu finalistów konkursu otrzyma uszyte według ich własnych projektów pluszaki. Zwycięskie prace powalczą też w międzynarodowym finale, w którym wybranych zostanie 10 rysunków. Trafią one do limitowanej kolekcji dostępnej w sklepach IKEA na całym świecie i staną się bohaterami kolejnej akcji społecznej. W ten sposób najmłodsi będą mogli pomóc swoim rówieśnikom z innych części świata.

Kampania „Zabawa to poważna sprawa” zastępuje akcję „Pluszaki dla edukacji”, którą IKEA prowadziła przez ostatnich 13 lat. Koncentruje się na promowaniu i zapewnieniu dzieciom prawa do zabawy i rozwoju. Podkreśla korzyści płynące z zabawy i fakt, że wpływa ona na prawidłowy rozwój najmłodszych. W czasie trwania kampanii, czyli od 20 listopada do 24 grudnia, od zakupu każdej zabawki IKEA Foundation przekaże 1 euro na rzecz projektów wspierających rozwój dzieci poprzez zabawę i edukację, realizowanych w najbiedniejszych regionach świata. Wśród organizacji współpracujących z IKEA Foundation są UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children. Ponadto w IKEA Kraków przeprowadzona zostanie zbiórka pluszaków i zabawek dla lokalnych partnerów: Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika - Instytucji Województwa Małopolskiego.

W wyniku dwóch poprzednich edycji konkursu do sklepów IKEA trafiło 20 pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata. Dotychczas jednak żaden projekt nie pochodził z Polski. Może Twoje dziecko będzie pierwsze i zaprojektowana przez nie zabawka trafi do milionów maluchów na całym świecie?


IKEA Kraków istnieje od 1998 roku. We wrześniu 2011 roku zakończyła się przebudowa sklepu, po której obiekt stał się jednym z najnowocześniejszych sklepów IKEA w Polsce. W międzynarodowym konkursie IKEA Store Award 2014, IKEA Kraków uznana została za jeden z 5 najlepszych sklepów IKEA na świecie. Ocenie poddawane były m.in. takie czynniki, jak: standardy pracy, niska rotacja pracowników, współpraca z lokalnymi dostawcami czy zadowolenie klientów. IKEA Kraków oferuje ponad 9 tys. produktów zlokalizowanych w 64 inspirujących wnętrzach. Ponadto posiada przestronną restaurację na 500 miejsc siedzących z bezpłatnym dostępem do Internetu, miejscem dla karmiącej mamy oraz strefą zabawy dla najmłodszych, a także bezpłatną bawialnię „Czarodziejski Las Smaland” z profesjonalną opieką dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Komentarze

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz