Polecamy Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

ponad 8 lat temu

Rozpoczęła się X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. W tym Konkursie każdy znajdzie coś dla siebie! Nie czekaj! Zacznij fascynującą przygodę ze Świetlikiem już dzisiaj! Organizatorem coraz popularniejszego Konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców.

14 marca 2017 r. uczniowie szkół podstawowych z całej Polski pochylą się nad fascynującymi zestawami pytań dotyczących przyrody i nauk ścisłych, które zostaną przygotowane osobno dla każdej klasy. Jak co roku, Test Finałowy zostanie poprzedzony opublikowaniem na stronie internetowej zestawów doświadczeń do samodzielnego przeprowadzenia. Nad stworzeniem dla uczniów fascynujących zadań i rozwijających wyobraźnię eksperymentów czuwa grupa ludzi zafascynowanych dociekliwością dzieci i młodzieży.

Doświadczeni nauczyciele, praktykujący naukowcy i uczestnicy europejskich projektów badawczych tworzą dla uczniów niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swoich naukowych predyspozycji i wiedzy z zakresu przyrody. Przy okazji przygotowań do Konkursu dzieci mogą w ciekawy sposób spędzać czas z rodziną, wzbogacać słownictwo i poszerzać swoje horyzonty. Pytania konkursowe dotyczą geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki, ekologii, techniki i medycyny i są dostosowane do wieku uczestników. Organizatorzy dokładają starań, by żmudne przygotowania uczestników do Konkursu zostały docenione: wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy. Dodatkowo Laureaci Konkursu, których liczba w ostatniej edycji przekroczyła 10 000, otrzymują także nagrody rzeczowe. Na stronie internetowej można znaleźć zestawy testów i doświadczeń z poprzednich edycji Konkursu.

Najważniejsze informacje:
Zapisy na stronie: www.swietlik.edu.pl
Informacje o Konkursie:
Biuro Konkursu: konkurs@swietlik.edu.pl

Najważniejsze terminy:
Zapisy do Konkursu: od 20 września 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.
Ogłoszenie doświadczeń konkursowych: 18 stycznia 2017 r.

TEST KONKURSOWY: 14 marca 2017 r.
Ogłoszenie wyników: 16 maja 2017 r.
Wysyłka nagród: od 5 czerwca 2017 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Konkursie!

Pod patronatem