(0)
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Tarcze ćwiczeń WP4. SAMO to zadania do Systemu Edukacji PALETA, przeznaczone do nauki połączonej z zabawą na etapie edukacji przedszkolnej (skrót WP oznacza Wychowanie Przedszkolne). Komplet składa się z 12 tarcz ćwiczeń ze zbiorem zabaw ogólnorozwojowych w formie obrazkowej, adresowanych do dzieci w wieku przedszkolnym. Motywem przewodnim tych ćwiczeń jest postać SAMO, symbolizująca małe dziecko, które chce wszystko robić samo. Postać ta pojawia się również w kilku książeczkach PUS.

Ćwiczenia zawarte w Tarczach ćwiczeń WP4. SAMO opierają się na:
- wyszukiwaniu podobieństw, różnic i brakujących elementów,
- porządkowaniu elementów w całości,
- rozpoznawaniu kolorów,
- klasyfikowaniu i dobieraniu obrazków według określonych cech, takich jak: wielkość, kształt, barwa, przeznaczenie,
- wyszukiwaniu podobieństw i różnic pomiędzy przedmiotami.

PALETA, zalecana przez pedagogów i psychologów, jest systemem skutecznej edukacji, który:
- rozwija u dziecka spostrzegawczość i koncentrację,
- uczy myślenia i zapamiętywania,
- uczy samodzielnej pracy,
- kształtuje osobowość i charakter.

Tarcze ćwiczeń WP4. SAMO mogą być wykorzystywane na zajęciach w przedszkolu, jak również na zajęciach w gabinetach pedagogicznych i terapeutycznych oraz w edukacji domowej.

Indeks
W2721