Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Emocje i umiejętności społeczne 1
search
  • Emocje i umiejętności społeczne 1
  • Emocje i umiejętności społeczne 1
  • Emocje i umiejętności społeczne 1

Emocje i umiejętności społeczne 1

(0)
21,50 zł

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Emocje i umiejętności społeczne 1

Emocje i umiejętności społeczne 1

    lub Anuluj

Emocje i umiejętności społeczne 1 to nowy tytuł w kolekcji książeczek PUS. Książeczkę tę kierujemy głównie do dzieci w wieku przedszkolnym, jak również do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, na przykład z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dzieci te często mają trudności z rozpoznawaniem i właściwym reagowaniem na stany emocjonalne i zachowania innych osób. Celem tej książeczki jest pomoc w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności społecznych na tym wczesnodziecięcym etapie.


Rozwój emocjonalny dziecka to fundament jego dojrzewania we wszystkich sferach życia. To właśnie zdolności emocjonalne, zwane też kompetencjami społecznymi, odgrywają ogromną rolę w przyszłych osiągnięciach dziecka jako ucznia i osoby dorosłej, jak również mają wielki wpływ na jego relacje z innymi osobami.


Dziecko w wieku przedszkolnym jest na etapie intensywnych zmian i rozwoju. Zmienia się m. in. jego sposób postrzegania świata. Zaczyna dostrzegać, jak również coraz lepiej rozumieć rządzące nim zasady i reguły. Coraz bardziej świadomie kontroluje własne zachowania. Coraz częściej potrafi zauważyć emocje drugiego człowieka; rośnie jego empatia, jak również umiejętność właściwego rozumienia zachowań innych osób.

Jak powszechnie wiadomo najlepszą formą nauki jest zabawa. To właśnie dlatego ćwiczenia dotyczące rozpoznawania oraz rozumienia emocji własnych i drugiego człowieka, które zamieściliśmy w tej książeczce, umożliwiają kilkulatkowi nabywanie, jak również doskonalenie umiejętności społecznych w formie atrakcyjnej zabawy. Ćwiczenia te stanowią praktyczną pomoc do prowadzenia zarówno w przedszkolu, jak i w domu zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.

Książeczka ta jest w całości poświęcona zagadnieniom związanym z rozpoznawaniem, określaniem i nazywaniem emocji własnych, jak również drugiego człowieka. Ponieważ to książeczka skierowana do dzieci młodszych, to opiera się wyłącznie na ćwiczeniach i zagadkach obrazkowych. W takich ćwiczeniach często wykorzystywane są tak obecnie popularne i powszechnie w komunikacji stosowane emotikony czy - mówiąc inaczej - emoznaki. Nauka właściwego interpretowania ich znaczenia z pewnością przyda się dzieciom w codziennej komunikacji.

Wszystkie ćwiczenia należy rozwiązywać przy wykorzystaniu zestawu kontrolnego PUS. Rozwiązując ćwiczenia, dziecko jednocześnie układa klocki w zestawie kontrolnym. Dzięki temu pod koniec pracy może samodzielnie sprawdzić, czy udzieliło właściwych odpowiedzi. Prawidłowo ułożony wzór kontrolny jest dla dziecka informacją, że ćwiczenie zostało rozwiązane dobrze. To wzmacnia wewnętrzną motywację dziecka, jak również jest zachętą do mierzenia się z kolejnymi zadaniami.

Książeczka Emocje i umiejętności społeczne 1 znajdzie zastosowanie w klasycznej edukacji przedszkolnej, jak również w edukacji domowej. Powinna być dostępna w gabinetach pedagogów, psychologów, jak również terapeutów pracujących z dziećmi młodszymi oraz z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Autor
Urszula Demczuk
ISBN
978-83-7514-225-9
Format
260 x 140 mm
Liczba stron
24
Indeks
W2686

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię