Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Opóźniony rozwój mowy 4
search
  • Opóźniony rozwój mowy 4
  • Opóźniony rozwój mowy 4
  • Opóźniony rozwój mowy 4

Opóźniony rozwój mowy 4

(0)
21,50 zł

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Opóźniony rozwój mowy 4

Opóźniony rozwój mowy 4

    lub Anuluj

Opóźniony rozwój mowy 4. Pierwsze słowa: jedzenie to kolejna część serii książeczek PUS przygotowanych przede wszystkim z myślą o dzieciach, którym nauka mówienia z różnych powodów sprawia trudność. Głównym założeniem tej serii jest poznawanie i utrwalanie w trakcie ciekawej zabawy podstawowych słów, z jakimi dzieci mają do czynienia w codziennym życiu.

Książeczka zawiera słowa określające znane dzieciom produkty spożywcze. Oparte na nich, znajdujące się w książeczce ćwiczenia w formie ciekawych zabaw pomagają te słowa poznawać, powtarzać, zapamiętywać i ćwiczyć ich wymowę. Towarzyszące im polecenia sformułowane są w taki sposób, aby prowokować dziecko do odpowiedzi i reakcji werbalnej. Dzięki temu, że dziecko jest skoncentrowane na rozwiązywaniu kolejnych zagadek, ćwiczenie mowy odbywa się niejako na marginesie. Nie kojarzy się przez to ze żmudnym wysiłkiem. Oczekiwane efekty takiego sposobu pracy przychodzą szybciej, łatwiej i są trwalsze.

Wszystkie znajdujące się w książeczkach  z serii Opóźniony rozwój mowy zadania opierają się na słowach jedno- i dwusylabowych. Dzieciom łatwo je zapamiętać i skojarzyć z przedmiotami, które znają z codziennego życia. W ten sposób zaczynamy od nauki prostych rzeczowników i czasowników, a następnie przechodzimy do budowania prostych zdań. Taki sposób nauki przypomina naturalny proces nabywania mowy.

Wszystkie książeczki tej serii ułożono zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od rzeczy łatwiejszych do trudniejszych. Dotyczy to zarówno materiału wyrazowego wykorzystanego w ćwiczeniach, jak i rodzaju zadań. Nie określamy wieku dzieci, do których są one skierowane. Stawiamy bowiem na indywidualny poziom rozwoju i możliwości dziecka. Ćwiczenia skonstruowano tak, żeby były one ciekawe dla wszystkich dzieci, nie tylko dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

Warto dysponować całą serią książeczek z serii Opóźniony rozwój mowy, ponieważ w kolejnych częściach znajdują się słowa i przykłady zadań, które wprowadzono już w poprzednich częściach. Dzięki temu dzieci mają sposobność do wielokrotnego powtarzania i utrwalania nowych słów w nowych przykładach i kontekstach. A wszystko to w formie dobrej, angażującej zabawy.

Zupełnie nowym elementem książeczek z serii Opóźniony rozwój mowy, który nie pojawił się jeszcze nigdy wcześniej, są dodatkowe karty, wydrukowane na sztywnym papierze. Znajdują się na nich wraz z podpisami obrazki przedstawiające wszystkie produkty spożywcze, z jakimi dziecko spotka się rozwiązując ćwiczenia. Wszystkie wyrazy zarówno na tej karcie, jak i w całej książeczce zostały napisane dużymi drukowanymi literami, co umożliwia i ułatwia wczesną naukę czytania. Ten dodatkowy ruchomy element jest pomocą w rozwiązywaniu ćwiczeń, jak również w nauce nowych słów; może być także klasyczną zakładką do książki.

Książeczki PUS z serii Opóźniony rozwój mowy służyć mogą również do doskonalenia koncentracji, kojarzenia i logicznego myślenia czy wczesnej nauki czytania.

Opóźniony rozwój mowy 4 oraz wszystkie pozostałe części tej serii sprawdzą się zarówno w specjalistycznych gabinetach logopedycznych i terapeutycznych, jak i w zwykłych domowych zabawach. Mogą sięgać po nie osoby pracujące z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, ale także rodzice, którzy poprzez dodatkowe zajęcia w domu chcą wspierać swoje dziecko w procesie terapii opóźnionego rozwoju mowy i w nabywaniu umiejętności werbalnego komunikowania się.

Autor
Dominika Czachorowska
ISBN
978-83-7514-234-1
Format
260 x 140 mm
Liczba stron
24
Indeks
W2690

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię