Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Opóźniony rozwój mowy 1
search
  • Opóźniony rozwój mowy 1
  • Opóźniony rozwój mowy 1
  • Opóźniony rozwój mowy 1

Opóźniony rozwój mowy 1

(0)
21,50 zł

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Opóźniony rozwój mowy 1

Opóźniony rozwój mowy 1

    lub Anuluj

Opóźniony rozwój mowy 1. Pierwsze słowa: osoby, rodzina to pierwsza część nowej serii książeczek PUS. Seria ta powstała przede wszystkim z myślą o dzieciach, którym nauka mówienia z różnych powodów sprawia trudność. Głównym jej założeniem jest poznawanie i utrwalanie przez dzieci słów podstawowych, znanych im z codziennego życia.

Książeczka ta zawiera słowa określające osoby z najbliższej rodziny. Oparte na nich, znajdujące się w książeczce ćwiczenia w formie ciekawych zabaw pomagają te słowa poznawać, powtarzać, zapamiętywać i ćwiczyć ich wymowę. Towarzyszące im polecenia sformułowane są w taki sposób, aby prowokować dziecko do odpowiedzi i reakcji werbalnej. Dzięki temu, że dziecko jest skoncentrowane na rozwiązywaniu kolejnych zagadek, ćwiczenie mowy odbywa się niejako na marginesie. Nie kojarzy się przez to ze żmudnym wysiłkiem. Oczekiwane efekty takiego sposobu pracy przychodzą szybciej, łatwiej i są trwalsze.

Wszystkie zadania znajdujące się w książeczkach z serii opóźniony rozwój mowy opierają się na słowach jedno- i dwusylabowych. Dzieciom łatwo je zapamiętać i skojarzyć z przedmiotami, które znają z codziennego życia. W ten sposób zaczynamy od nauki prostych rzeczowników i czasowników, a następnie przechodzimy do budowania prostych zdań. Taki sposób nauki przypomina naturalny proces nabywania mowy.

Książeczki tej serii ułożono zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od rzeczy łatwiejszych do trudniejszych. Dotyczy to zarówno materiału wyrazowego wykorzystanego w ćwiczeniach, jak i rodzaju zadań. Nie określamy wieku dzieci, do których są one skierowane. Stawiamy bowiem na indywidualny poziom rozwoju i możliwości dziecka. Ćwiczenia skonstruowano tak, żeby były one ciekawe dla wszystkich dzieci, nie tylko dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

Warto dysponować całą serią książeczek z serii Opóźniony rozwój mowy, ponieważ w kolejnych częściach znajdują się słowa i przykłady zadań, które wprowadzono już w poprzednich częściach. Dzięki temu dzieci mają sposobność do wielokrotnego powtarzania i utrwalania nowych słów w nowych przykładach i kontekstach. A wszystko to w formie dobrej, angażującej zabawy.

Zupełnie nowym elementem tej książeczki, który nie pojawił się jeszcze nigdy wcześniej, jest dodatkowa karta, wydrukowana na sztywnym papierze. Znajdują się na niej wraz z podpisami wizerunki wszystkich postaci, z jakimi dziecko spotka się rozwiązując ćwiczenia. Wszystkie wyrazy zarówno na tej karcie, jak i w całej książeczce zostały napisane dużymi drukowanymi literami. Ten dodatkowy ruchomy element jest pomocą w rozwiązywaniu ćwiczeń, jak również w nauce nowych słów. Może być także klasyczną zakładką.

Książeczki PUS z serii Opóźniony rozwój mowy służyć mogą również do doskonalenia koncentracji, kojarzenia i logicznego myślenia czy wczesnej nauki czytania.

***

Opinia o książeczkach z serii Opóźniony rozwój mowy:

...dotarły do nas nowe książeczki PUS: - Opóźniony rozwój mowy część 1 i 2. Ponieważ w gabinecie korzystam bardzo chętnie z różnych PUS-ów i dzieci je znają, więc nie było problemu z nowymi zadaniami.

Do każdej książeczki dołączona jest osobna karta (to taka nowość w PUS-ach), na której w części pierwszej umieszczone są osoby i ich nazwy, a w części drugiej wyrażenia dźwiękonaśladowcze, głosy, które wydają zwierzęta przedstawione w książeczce. Karta ma ułatwić dziecku wykonywanie zadań.

Dziecko zapoznaje się z nazwami osób z najbliższego otoczenia, nazwami zwierząt, które zna, bo widziało je na żywo (pies, kot, krowa) lub takich, które zna z książeczek, bajek lub zobaczyło je w zoo (słoń, lew, małpa). Zadania są różnorodne:
- łączenie takich samych elementów,
- sekwencje,
- podpisywanie obrazków,
- układanki dwuelementowe,
- kodowanie,
- dobieranie cieni do obrazka,
- różnicowanie stron prawa-lewa.

Autor
Dominika Czachorowska
ISBN
978-83-7514-226-6
Format
260 x 140 mm
Liczba stron
24
Indeks
W2687

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię