(0)

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Abecadło 1 to książeczka PUS dla dzieci młodszych. Dzieciom trzy- i czteroletnim nauka poprzez zabawę przychodzi z dużą łatwością, bo uczą się dla przyjemności i bez wysiłku. Motywuje je do tego ciekawość świata. Dlatego naukę czytania powinno się rozpocząć od najmłodszych lat życia, kiedy dziecko nie odczuwa jeszcze przymusu nauki. Temu właśnie celowi służy ta książeczka: ma zaciekawiać dziecko i zachęcać je do poznawania liter.

Celem dydaktycznym książeczek Abecadło 1 i Abecadło 2 jest kształcenie umiejętności:
- rozpoznawania liter jako znaków graficznych,
- rozróżniania liter drukowanych i pisanych: wielkich i małych,
- odwzorowywania i ustalania ich kolejności w alfabecie,
- kojarzenia głoski z jej graficznym obrazem,
- łączenia w pary liter z obrazkiem, którego nazwa rozpoczyna się od danej litery,
- odszukiwania i odczytywania liter drukowanych i pisanych zlanych z tłem,
- łączenia liter pisanych z ich drukowanymi odpowiednikami oraz łączenia liter drukowanych z ich pisanymi odpowiednikami,
- odszukiwania takich samych liter w zbiorach,
- odczytywania prostych trzyliterowych wyrazów,
- łączenia dwóch sylab w jeden wyraz.

Abecadło 1 jako materiał wspomagający naukę czytania może być stosowany zarówno na zajęciach przedszkolnych i szkolnych, na zajęciach terapii pedagogicznej, jak również w edukacji domowej.

Dorota Pyrgies
Ilustracje