Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Opóźniony rozwój mowy 2
search
  • Opóźniony rozwój mowy 2
  • Opóźniony rozwój mowy 2
  • Opóźniony rozwój mowy 2

Opóźniony rozwój mowy 2

(0)
21,50 zł
Kupując ten produkt możesz zebrać 21 punktów.
Zobacz nowe nagrody w programie skarbonka.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Opóźniony rozwój mowy 2

Opóźniony rozwój mowy 2

    lub Anuluj

Opóźniony rozwój mowy 2. Pierwsze słowa: zwierzęta to druga część zupełnie nowej serii książeczek PUS. Seria ta powstała z myślą przede wszystkim o tych dzieciach, którym nauka mówienia z różnych powodów sprawia trudność. Głównym jej założeniem jest poznawanie i utrwalanie przez dzieci słów podstawowych, znanych im z codziennego życia.
Opóźniony rozwój mowy 2. Pierwsze słowa: zwierzęta

Ta książeczka zawiera słowa określające zwierzęta, które podzieliliśmy na dwie kategorie: zwierzęta domowe i zwierzęta dzikie. Oparte na nich, znajdujące się w książeczce ćwiczenia w formie ciekawych zabaw pomagają te słowa poznawać, powtarzać, zapamiętywać i ćwiczyć ich wymowę. Towarzyszące im polecenia sformułowano w taki sposób, aby prowokować dziecko do odpowiedzi i reakcji werbalnej. Dzięki temu, że dziecko jest skoncentrowane na rozwiązywaniu kolejnych zagadek, a ćwiczenie mowy odbywa się niejako na marginesie. Nie kojarzy się przez to ze żmudnym wysiłkiem. Oczekiwane efekty takiego sposobu pracy przychodzą szybciej, łatwiej i są trwalsze.

Wszystkie zadania znajdujące się w książeczkach z serii Opóźniony rozwój mowy opierają się na słowach jedno- i dwusylabowych. Dzieciom łatwo je zapamiętać i skojarzyć z przedmiotami, które znają z codziennego życia. W ten sposób zaczynamy od nauki prostych rzeczowników i czasowników, a następnie przechodzimy do budowania prostych zdań. Taki sposób nauki przypomina naturalny proces nabywania mowy.

Książeczki tej serii ułożono zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od rzeczy łatwiejszych do trudniejszych. Dotyczy to zarówno materiału wyrazowego wykorzystanego w ćwiczeniach, jak i rodzaju zadań. Nie określamy wieku dzieci, do których są one skierowane. Stawiamy bowiem na indywidualny poziom rozwoju i możliwości dziecka. Ćwiczenia skonstruowano tak, żeby były one ciekawe dla wszystkich dzieci, nie tylko dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

Warto dysponować całą serią książeczek Opóźniony rozwój mowy, ponieważ w kolejnych częściach znajdują się słowa i przykłady zadań, które wprowadzono już w poprzednich częściach. Dzięki temu dzieci mają sposobność do wielokrotnego powtarzania i utrwalania nowych słów w nowych przykładach i kontekstach. A wszystko to w formie dobrej, angażującej zabawy.
PUS-owe innowacje

Zupełnie nowym elementem tej książeczki, który nie pojawił się jeszcze nigdy wcześniej, jest dodatkowa karta, wydrukowana na sztywnym papierze. Znajdują się na niej nazwy wszystkich zwierząt, z jakimi dziecko spotka się rozwiązując ćwiczenia. Pod każdym wyrazem znajduje się też powiązane z nim wyrażenie dźwiękonaśladowcze, co w założeniu jest kolejnym elementem sprzyjającym nauce mówienia.

Wszystkie wyrazy zarówno na tej karcie, jak i w całej książeczce zostały napisane dużymi drukowanymi literami. Ten dodatkowy ruchomy element jest pomocą w rozwiązywaniu ćwiczeń, w nauce nowych słów, jak również we wczesnej nauce czytania.

Książeczki PUS z serii Opóźniony rozwój mowy służyć mogą również do doskonalenia koncentracji, kojarzenia i logicznego myślenia czy wczesnej nauki czytania.

Opóźniony rozwój mowy 2 oraz inne części tej serii sprawdzą się zarówno w specjalistycznych gabinetach logopedycznych i terapeutycznych, jak i w zwykłych domowych zabawach. Mogą sięgać po nie i osoby pracujące z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, jak i rodzice, którzy poprzez dodatkowe zajęcia w domu chcą wspierać swoje dziecko w procesie terapii opóźnionego rozwoju mowy i w nabywaniu umiejętności werbalnego komunikowania się.

***

Opinia o książeczkach z serii Opóźniony rozwój mowy:

...dotarły do nas nowe książeczki PUS: Opóźniony rozwój mowy część 1 i 2. Ponieważ w gabinecie korzystam bardzo chętnie z różnych PUS-ów i dzieci je znają, więc nie było problemu z nowymi zadaniami.

Do każdej książeczki dołączona jest osobna karta (to taka nowość w PUS-ach), na której w części pierwszej umieszczone są osoby i ich nazwy, a w części drugiej wyrażenia dźwiękonaśladowcze, głosy, które wydają zwierzęta przedstawione w książeczce. Karta ma ułatwić dziecku wykonywanie zadań.

Dziecko zapoznaje się z nazwami osób z najbliższego otoczenia, nazwami zwierząt, które zna, bo widziało je na żywo (pies, kot, krowa) lub takich, które zna z książeczek, bajek lub zobaczyło je w zoo (słoń, lew, małpa). Zadania są różnorodne:
- łączenie takich samych elementów,
- sekwencje,
- podpisywanie obrazków,
- układanki dwuelementowe,
- kodowanie,
- dobieranie cieni do obrazka,
- różnicowanie stron prawa-lewa.

Autor
Dominika Czachorowsk
ISBN
978-83-7514-227-3
Format
260 x 140 mm
Liczba stron
24
Indeks
W2688

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię