(0)
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Zestaw Kontrolny PALETA to główny element Systemu Edukacji PALETA. Jest to okrągła, wykonana z drewna podstawa, która swym wyglądem przypomina paletę malarską. Przy jej krawędzi znajduje się 12 okrągłych wgłębień, w których umieszczone są drewniane klocki: 6 krążków i 6 pierścieni w 6 różnych kolorach.

Okrągła drewniana PALETA służy do nauki i zabawy w połączeniu z tarczami ćwiczeń. Rozwiązując zadania na tarczach, dziecko jednocześnie układa odpowiednio klocki, zaznaczając w ten sposób wybrane przez siebie odpowiedzi. Następnie odwraca tarczę na drugą stronę i poprzez porównanie zgodności kolorów klocków z kolorami na brzegu tarczy sprawdza poprawność udzielonych odpowiedzi.

Zestaw Kontrolny PALETA to produkt trwały i do wielorazowego użytku. Zakupiony raz, służy do zabawy i nauki przez długi czas. Należy wykorzystywać go w połączeniu z tarczami zadań. Dziecko, które rozwiązuje ćwiczenia w Systemie Edukacji PALETA, po uprzednim pokazaniu przez nauczyciela lub rodzica schematu układania klocków na okrągłej podstawie, może robić to zupełnie samodzielnie. Może także samodzielnie kontrolować wyniki swojej pracy.

Do malowania i lakierowania drewnianej podstawy i klocków zastosowano farby ekologiczne, nieszkodliwe dla zdrowia.

PALETA, zalecana przez pedagogów i psychologów, jest systemem skutecznej edukacji, który:
- rozwija u dziecka spostrzegawczość i koncentrację,
- uczy myślenia i zapamiętywania,
- kształtuje osobowość i charakter.

Indeks
W2731