Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Opóźniony rozwój mowy 5
search
  • Opóźniony rozwój mowy 5
  • Opóźniony rozwój mowy 5
  • Opóźniony rozwój mowy 5

Opóźniony rozwój mowy 5

(0)
21,50 zł

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Opóźniony rozwój mowy 5

Opóźniony rozwój mowy 5

    lub Anuluj

Opóźniony rozwój mowy 5. Pierwsze słowa: czynności to ostatnia część serii PUS-ów opracowanych głównie z myślą o dzieciach, którym nauka mówienia sprawia problemy i którym z trudem przychodzi wypowiedzenie pierwszych słów.

Książeczka poświęcona jest czasownikom. Znajdujące się w niej ćwiczenia pomagają opanować i zapamiętać kilkanaście najczęściej używanych czasowników. Dzięki temu dzieci, które zapoznały się już z materiałem wyrazowym znajdującym się w częściach od 1 do 4, będą w stanie budować proste zdania. To z kolei znacząco pomoże im w rozwijaniu własnych umiejętności komunikacyjnych.

Wszystkie znajdujące się w książeczkach z serii Opóźniony rozwój mowy zadania opierają się na słowach jedno- i dwusylabowych. Dzieciom łatwo je zapamiętać i skojarzyć z przedmiotami, które znają z codziennego życia. W ten sposób zaczynamy od nauki prostych rzeczowników i czasowników, a następnie przechodzimy do budowania prostych zdań. Taki sposób nauki przypomina naturalny proces nabywania mowy.

Wszystkie książeczki tej serii ułożono zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od rzeczy łatwiejszych do trudniejszych. Dotyczy to zarówno materiału wyrazowego wykorzystanego w ćwiczeniach, jak i rodzaju zadań. Nie określamy wieku dzieci, do których są one skierowane. Stawiamy bowiem na indywidualny poziom rozwoju i możliwości dziecka. Ćwiczenia skonstruowano tak, żeby były one ciekawe dla wszystkich dzieci, nie tylko dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

Warto dysponować całą serią książeczek z serii Opóźniony rozwój mowy, ponieważ w kolejnych częściach znajdują się słowa i przykłady zadań, które wprowadzono już w poprzednich częściach. Dzięki temu dzieci mają sposobność do wielokrotnego powtarzania i utrwalania nowych słów w nowych przykładach i kontekstach. A wszystko to w formie dobrej, angażującej zabawy.

Książeczki PUS z serii Opóźniony rozwój mowy służyć mogą również do doskonalenia koncentracji, kojarzenia i logicznego myślenia czy wczesnej nauki czytania.

Opóźniony rozwój mowy 5 oraz wszystkie pozostałe części tej serii sprawdzą się zarówno w specjalistycznych gabinetach logopedycznych i terapeutycznych, jak i w zwykłych domowych zabawach. Mogą sięgać po nie osoby pracujące z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, ale także rodzice, którzy poprzez dodatkowe zajęcia w domu chcą wspierać swoje dziecko w procesie terapii opóźnionego rozwoju mowy i w nabywaniu umiejętności werbalnego komunikowania się.

Autor
Dominika Czachorowska
ISBN
978-83-7514-238-9
Format
260 x 140 mm
Liczba stron
24
Indeks
W2750

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię