Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Chrząszcz z Żyrzyna. Doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania
search
  • Chrząszcz z Żyrzyna. Doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania
  • Chrząszcz z Żyrzyna. Doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania
  • Chrząszcz z Żyrzyna. Doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania

Chrząszcz z Żyrzyna. Doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania

(0)
21,50 zł
Kupując ten produkt możesz zebrać 21 punktów.
Zobacz nowe nagrody w programie skarbonka.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Chrząszcz z Żyrzyna. Doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania

Chrząszcz z Żyrzyna. Doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania

    lub Anuluj

Chrząszcz z Żyrzyna. Doskonalenie słuchu fonemowego, czytania i pisania to pierwsza z serii czterech książeczek PUS służących doskonaleniu słuchu fonemowego, jak również doskonaleniu umiejętności czytania i pisania.

Książeczka Chrząszcz z Żyrzyna zawiera materiał ćwiczeniowy szczególnie przydatny w pracy logopedów, terapeutów, nauczycieli, jak również rodziców tych dzieci, które z różnych przyczyn nie opanowały jeszcze umiejętności poprawnego pod względem artykulacyjnym wysławiania się, jak również mają problemy w komunikacji z otoczeniem oraz trudności w czytaniu i pisaniu.

Przyczyną nieprawidłowej wymowy mogą być zaburzenia słuchu fonemowego. Są one często wynikiem niedojrzałości lub mikrouszkodzenia części mózgu odpowiedzialnej za analizę bodźców słuchowych. Powodują wtedy u dzieci problemy np. z odróżnianiem zbliżonych artykulacyjnie dźwięków, czy też z prawidłową wymową i pisownią.

Z tej grupy często wywodzą się dzieci z dysleksją i z dysortografią. Muszą one więcej czasu poświęcać na naukę oraz nadrabiać zaległości w tych czynnościach, które warunkują i kształtują rozwój ich mowy. Teraz dzięki zabawie z PUS-em, ćwiczenie prawidłowej wymowy przestanie być nudne; PUS-y zachęcają do żmudnej pracy i regularnych ćwiczeń, a ich wykorzystywanie w terapii logopedycznej przynosi spodziewane efekty.

Materiał ćwiczeniowy zawarty w książeczce Chrząszcz z Żyrzyna:
- głoska f w śródgłosie nawy obrazka;
- głoska t na początku nazwy obrazka;
- odróżnianie głoski p od b;
- głoska g w nagłosie nazw obrazków;
- głoska s w śródgłosie nazw obrazków;
- rozróżnianie głosek: t – k, r – l;
- ustalanie kolejności użycia liter: r – l , l – r;
- uzupełnianie luk w wyrazach brakującymi literami;
- trudne sylaby z dwuznakami dż i dz;
- przekształcanie wyrazów przez dodawanie, odjęcie, zmianę litery lub sylaby;
- tworzenie sylab i wyrazów z głoskami sz i s.

Autor
Katarzyna Szura
Ilustracje
Irena Rokicka-Wakuła, Małgorzata Śliczniak-Świrszcz, Adam Pękalski
ISBN
978-83-7514-123-8
Format
260 x 140 mm
Liczba stron
24
Indeks
W2748

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię