(0)
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Tarcze ćwiczeń JP1. Nauka czytania to komplet 12 tarcz z zadaniami do Systemu Edukacji PALETA.

Zestaw ten zawiera zadania z zakresu edukacji językowej dla dzieci wieku wczesnoszkolnym. Doskonale nadaje się także do stosowania w przedszkolnych zerówkach.

Ćwiczenia znajdujące się na tarczach JP1 pozwolą dzieciom zaznajomić się z:
- odczytywaniem wyrazów 1-sylabowych,
- uzupełnianiem wyrazów samogłoskami,
- tworzeniem z sylab wyrazów 2- i 3-sylabowych,
- uzupełnianiem wyrazów spółgłoskami miękkimi,
- kojarzeniem obrazków z wyrazami określającymi liczebniki i różne formy rzeczowników,
- wyodrębnianiem liter rozpoczynających nazwy obrazków,
- utrwalaniem pojęcia sylaby i określaniem jej pozycji w wyrazie,
- odczytywaniem wyrazów zawierających dwuznaki,
- odczytywaniem wyrazów 1- i 2- sylabowych,
- uzupełnianiem wyrazów brakującymi sylabami,
- tworzeniem wyrazów 2- i 3- sylabowych i ich łączeniem z właściwymi obrazkami,
- odczytywaniem wyrazów oznaczających nazwy czynności i łączenie ich z obrazkami,
- zabawy językowe – odszukiwanie wyrazów 1-sylabowych w wyrazach dłuższych.

Rozwiązywanie zadań zawartych w zestawie tarcz JP1 stanowi atrakcyjną dla dzieci, jak również mocno angażującą ich uwagę formę nauki, która pozwala każdemu dziecku odnieść sukces. A sukces jest tym, co motywuje je do dalszej nauki. Kolejne zadania opracowano zgodnie z zasadą stopniowania trudności, dzięki czemu dziecko przechodzi do zagadnień trudniejszych dopiero wtedy, gdy wystarczająco opanuje te łatwiejsze.

System PALETA, zalecany przez pedagogów i psychologów, oparty jest na skutecznej edukacji, która:
- rozwija u dziecka spostrzegawczość i koncentrację,
- uczy samodzielności w poszukiwaniu właściwych odpowiedzi, jak również w sprawdzaniu ich poprawności,
- uczy myślenia i zapamiętywania,
- kształtuje osobowość i charakter.

Tarcze ćwiczeń JP1. Nauka czytania to ciekawy materiał dodatkowy, który może być stosowany w edukacji przedszkolnej i domowej, jak również na lekcjach w szkole oraz na zajęciach realizowanych w ramach terapii pedagogicznej.

Indeks
W2755